1 godz. 50 min.
6,5 14 192
oceny
6,5 10 14192
13 752
chce zobaczyć
6,3 24
oceny krytyków
{"rate":6.2916665,"count":24}
{"type":"film","id":783757,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Vox+Lux-2018-783757/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Vox Lux
  • dorotacool ocenił(a) ten film na: 6

Nie kupiła mnie ta historia. Pierwsza połowa filmu obiecująca, ciekawa ale druga miałam wrażenie że była mocno przekombinowana. Takie 6/10. Jak nie zobaczysz nic nie stracisz.

• asia380 ocenił(a) ten film na: 5

dorotacool Zgadzam się. Dodam jeszcze, że w tym przekombinowaniu brakowało puenty, jakiejś scalającej wszystko klamry i głębi.

• asia380 Zgadzam się w 100% z powyższym. O ile uważam się za fana Portman to, może ktoś się oburzy ale, moim zdaniem niestety położyła film. I nie mam na myśli jej kreacji która sama w sobie jest ok (choć miejscami miałem trochę Deja Vu z Czarnego łabędzia). Po prostu nie wypadła mi wiarygodnie jako dojrzała Celeste która ani fizycznie ani mentalnie nie przypominała osoby z pierwszej części filmu (na podstawie zachowania w jej młodości które oczywiście mogło się skrajnie zmienić ale tego nie zobaczyliśmy). Pewnie to kwestia niezbyt trafionej koncepcji nagłego przeskoku w czasie gdzie zabrakło pomostu między Celeste na początku kariery a wyuzdanej, zepsutej gwiazdy. Pierwsza połowa filmu niepokojąca, magnetyczna i z bardzo interesującym mrocznym klimatem. Byłem naprawdę ciekaw jak to wszystko się skończy i spodziewałem się bardziej metafizycznego rozwoju wydarzeń, może jakichś zjawisk paranormalnych (bardzo mi to pasowało do ogólnej stylistyki, udźwiękowienia które na początku może przyprawić o ciary). Dalej wszystko rozmyło się w dziwnym kierunku i zdecydowanie zabrakło puenty.

• Agniete ocenił(a) ten film na: 3

pwili Tak ! Portman koszmarna.

• Agniete Zgadzam się. Portman męcząca. Zachwycona byłam do rozmowy o śnie o tunelu. Film bardzo nierówny. Brak puenty. Męczący był przydługi fragment koncertu z nieznośnym wokalem. Wiem, że pewnie miało to pokazać beznadzieję pop gwiazdek ale było to okropne.

• dorotacool Potwierdzam. Gra aktorska niby dobra, lecz cóż z tego, skoro film bardziej zrobiony dla Natalie, żaby zaprezentowała swoje umiejętności, niż dla widza, żeby coś z tego poskładał. Odradzam, chyba że ktoś jest fanem Portman.

• MasiaJasia ocenił(a) ten film na: 5

dorotacool Amen!

• Szpila_1308 ocenił(a) ten film na: 3

dorotacool Film muzyczny, więc muzycznym językiem się posłużę. Początek w stylu death metal, końcówka disco polo. 3/10 !!!