PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=195}

W pogoni za Amy

Chasing Amy
7,0 20 455
ocen
7,0 10 1 20455
7,3 13
ocen krytyków
W pogoni za Amy
powrót do forum filmu W pogoni za Amy

Miszcz!

ocenił(a) film na 8

Mowcie co checie, ale jak dla mnie, to jest jak do tej pory najlepszy film Kevina Smitha. I nie mam nic wiecej do dodania.

ocenił(a) film na 7
VegaTron

Filmy Kevina Smitha to już pewna marka. Charakterystyczne są już nie tylko postaci ale też sposób kreowania fabuły. Moim zdaniem film dobry.

ocenił(a) film na 9
moira_ginger

i najbardziej dojrzały jego film. Mniej głupich dowcipów (które i tak są świetne), i naprawdę ciężki temat.

ocenił(a) film na 9
VegaTron

Amen

ocenił(a) film na 8
VegaTron

Jestem właśnie "świeżo" po seansie i cóż mogę powiedzieć...??? Zatkało mnie - zatkało mnie tak pozytywnie, że chyba wiele nie powiem. Nie powiem również czy to rzeczywiście najlepszy film, bo nie widziałem wszystkich (dopiero 2 dni temu obejrzałem "Clerks" po raz pierwszy :)
Może nie powinienem, ale dla mnie od razu przyszło skojarzenie z "Closer" (jeśli chodzi o tematykę) tylko tam to było bardziej "przylizane" (bez skojarzeń) ;) ... takie ciężkie, bez tego luzu, którego pełno jest w "Chasing Amy".
Bez wątpienia kino Smitha to kino oryginalne - jak to nazwać - dosłownie i w przenośni. Dostajemy to co tak naprawdę jest (generalizuję, bo niby skąd ja mogę to wiedzieć jak naprawdę jest) ... Oki. To moje wyobrażenia, ale podoba mi się sposób przekazania tego. Aktorzy grają z takim luzem, z pasją
Alyssa jest olśniewająca i taka - "w porządku" ;) Mimo, że może nie przepadam za Affleckiem to wydaje mi się, że jego kreacja jest też nieźle odegrana. Być może idealizuję, bo może to po prostu kwestia świetnego scenariusza, który już na samym starcie daje "kopa" wszystkim uczestniczącym w tym filmie aktorom (kop w sensie ... wiecie w jakim ;P

Także "Chasing Amy" to bardzo udany obraz i pewnie można interpretować go na różne sposoby... Ja odnalazłem w nim świetną historię romantyczną, która czasami ociera się o absurd, ale czyż życie nie jest absurdalne (jak to podkreślają kilkukrotnie aktorzy w tym filmie... oni to lepiej określili ;)
Łącznikiem tej historii są prześwietne dialogii, po prostu są zajebiście "żywe"!

Zastanawiam się od czego teraz zacząć kontynuację oglądania filmów Smitha... może po prostu "Drawing Flies" i "Szczury z supermarketu" ?
(Dogmę zaliczyłem już dawno i szczerze mówiąc to było objawienie! Także Pan Smith ma u mnie na razie 3x9 za Clerksów, Chasing Amy i Dogmę :)

ocenił(a) film na 10
pendrago

Dobry!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones