PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31636}

W samo południe

High Noon
7,7 19 431
ocen
7,7 10 1 19431
7,7 19
ocen krytyków
W samo południe
powrót do forum filmu W samo południe

Bez sensu.

użytkownik usunięty

Film nie powala. Akcja jest trochę bez sensu. Szeryf, który w dzisiejszych czasach byłby bohaterem i weteranem w filmie jest traktowany jak nikt ważny, mimo że przez długie lata walczył z oprychami różnego rodzaju. Tak jakby w moment, bez specjalnego powodu ludność miasteczka zmieniła się w zombie. To jest minus, bo nie zostaje to wyjaśnione w fabule filmu. Największą głupotą historii filmu jest to, że czas bezlitośnie w nim wręcz zapier**la. Dzieje się bardzo dużo, a czas na zegarkach w filmie niemalże stoi. Akcja obraca się wokół godziny oczekiwania na szajkę bandytów żądnej zemsty na protagoniście, a mamy wrażenie jakby minęły 2, albo conajmniej 3.

(SPOILER!!)
Finał historii, w którym miałem największe nadzieje zawiódł mnie. Nie wiem. Może dlatego, że przedtem obejrzałem sporo spaghetti westernów, w których takie sceny, takie momenty mrożą krew w żyłach i po prostu przyzwyczaiłem do emocji w westernach, ale ten film to przykład na to, jak nie angażować emocjonalnie widza. Strzelanina między szeryfem i trójką bandytów trwała krótko i była pozbawiona napięcia. Zabawa w swego rodzaju strzelanego berka była dość w porządku, ale finał tego wszystkiego był już słaby. Ostatni z kryminalistów dorwał ukochaną szeryfa. Myślałem, że wreszcie czas na jakieś emocje. Dupa. Akcja finału trwała kilka sekund. Mrugnąłem oczami na około dwie sekundy i facet już nie żył, a żona była w rękach szeryfa. Myślałem, że wreszcie poziom dramatyzmu skoczy wyżej, niemalże do sceny pojedynku z "Za kilka dolarów więcej". Ale nie. Obeszło się bez jakichkolwiek emocji, z resztą jak podczas całego filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones