PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=298590}

W sieci kłamstw

Body of Lies
7,2 77 900
ocen
7,2 10 1 77900
6,3 15
ocen krytyków
W sieci kłamstw
powrót do forum filmu W sieci kłamstw

Ten film pokazuje obrazy i realia "bliskiego wschodu", jak również pewne "fakty" z polityki USA - niektóre jasne i wyraźne, niektóre zakamuflowane.
Oczywiście ważna jest akcja, ale to nie wszystko co ten film ma do zaoferowania.
Podobała mi się jedna kwestia odnosząca się do walki z terroryzmem wypowiedziana ustami Crowe'a - nie zacytuję dosłownie, ale cel wypowiedzi był taki, aby uzmysłowić nam różnice pomiędzy mieszkańcami bliskiego wschodu i "reszty świata" (głównie USA :) ), chodziło o walkę z terroryzmem - "nie można wygrać tej walki nie rozumiejąc powodów jakimi kierują się terroryści, ani też pokładając wiarę w zdobycze cywilizacji", "jeżeli terroryści przestaną używać telefonów komórkowych, e-maili, itp. nie będzie śladów, które nasza cudowna technika jest w stanie namierzyć i wróg stanie się niewidoczny, anonimowy, a nie da się walczyć z duchami".
Co do priorytetów jakimi kierują się terroryści - bez komentarza.

Sam film moim zdaniem bardzo dobry, dobre kreacje zarówno Russela Crowe jak i Leonardo Di Caprio (za tym drugim raczej nigdy nie przepadałem, a tu pokazał się z dobrej strony). Dodać do tego jeszcze Haniego - Mark Strong i mamy całkiem niezłą obsadę.

Podsumowując wyszedłem z kina i nie zauważyłem upływu ponad 2 godzin seansu :)

ocenił(a) film na 5
Shaky007

Natomiast ja się totalnie wynudziłem:P Nie podobały mi sie dialogi, zwłaszcza leo z hannim. Brzmiały troche jak z "Nie kłam Kochanie", ktory byl porazka. Obejrzałem tylko zeby zaliczyc.

ocenił(a) film na 7
Shaky007

Moim zdaniem film zasługuje na 7/10, ale według mnie nie jest on realistyczny, tylko propagandowy. Taki jakby patos - dobre siły USA walczą ze złym terroryzmem dla dobra obywateli Iraku, którzy są im wdzięczni za okazaną pomoc.
Za zwyczaj nie używam tego skrótu, ale w tej sytuacji nie mogę się powstrzymać: LOL

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones