Thumper

1 godz. 33 min.
5,5 1 287
ocen
5,5 10 1287
613
chce zobaczyć
{"type":"film","id":776117,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Thumper-2017-776117/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Wabik
 • miko1980 ocenił(a) ten film na: 7

  film mial juz swoja premiere - jak ktos lubi takie lowlife'owe klimaty czyli white trash, bida, nedza, narkotyki to polecam

 • miko1980 I gdyby to był dramat o white trash jak American Honey to ok, tyle, że to kryminał i thriller, gdzie gdzie nędza i patologia to tylko tło społeczne. A jak kryminał i thriller jest wtórny, niewiarygodny, miejscami wręcz amatorski.

 • miko1980 ocenił(a) ten film na: 7

  nietzsche dla mnie tysiac razy ciekawszy od zamulasto nic nie dziejacego sie American Honey, no ale gusta i gusciki

 • miko1980 Chyba nie zrozumiałeś. To nie jest film o white trash, tak jak np. American Honey (podałem go jako przykład takiego filmu, równie dobrze mogłem podać np. Gummo), więc nijak ich porównać nie można (tak jak np. Ogniem i mieczem z Na skraju jutra). Ten film jest kryminałem i thrillerem, o policjantce infiltrującej środowisko nastolatków w celu wykrycia producenta metamfetaminy, zaledwie tłem dla niego jest sytuacja nizin społecznych, tak słabo zarysowanym, że nieznaczącym. Równie dobrze mógłbyś napisać, że filmem o white trash jest Elizjum.

 • miko1980 ocenił(a) ten film na: 7

  nietzsche dla mnie bohaterowie AH prezentuja soba ten sam poziom co w Thumperze czyli - mlode biale dzieciaki z trudnych rodzin czesto wybierajace ulice zamiast wlasnego domu. Lubie kino sci-fi ale z ta analogia ze Thumper jest rownie dobrze tak samo whitetrash jak Elizjum to juz troche za daleko jednak odleciales.


  zreszta moja wypowiedz byla ogolna, nie precyzowalem tematyki filmu czy dramat czy kryminal czy cos jeszcze innego, a rzucilem ledwie pare hasel - skojarzen odnosnie bohaterow i tego co widzimy na ekranie, wiec naprawde nie rozumiem czegos sie tak uczepil tego watku

 • miko1980 ocenił(a) ten film na: 7

  miko1980 "White trash - termin używany w amerykańskim angielskim jako pejoratywne określenie białych obywateli Stanów Zjednoczonych Ameryki usytuowanych najniżej w hierarchii klas społecznych. Charakteryzują się oni brakiem wykształcenia i niskimi dochodami, co skutkuje kiepską sytuacją materialną. White trash często utożsamiani są z zachowaniami dysfunkcjonalnymi i aspołecznymi."

 • miko1980 ocenił(a) ten film na: 7

  miko1980 zreszta przeczysz sam sobie - na swoim profilu w ocenie Thumpera napisales komentarz:

  "Petarda to to nie jest, ale opowieść o młodych white trash, do zobaczenia w komplecie z American Honey."

  by w tym wątku napisac:

  "Chyba nie zrozumiałeś. To nie jest film o white trash"

  To jest w koncu o white trash czy nie jest? ;)))

 • miko1980 Haaah, chyba go załatwiłeś i uciekł:)

  Lajk

 • miko1980 pasjonująca debata, wg mnie niepotrzebnie długa, zachęciłeś mnie do obejrzenia ;-D

 • mitrus80 Mnie też :)

 • dahex ocenił(a) ten film na: 7

  miko1980 Fajna dyskusja.
  Tego właśnie dzisiaj szukałem.
  Pozdrawiam.