film

Wschodzące słońce

Rising Sun
1993
2h 9m
6,7 10 313
ocen
6,7 10 1 10313
6,7 3
oceny krytyków
Dwaj detektywi prowadzą śledztwo dotyczące morderstwa prostytutki w jednej z japońskich firm. Zobacz pełny opis
Wschodzące słońce zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Film oparty na motywach powieści Michaela Crichtona. Japoński koncern próbuje wykupić amerykańską firmę komputerową. Podczas przyjęcia zorganizowanego przez Japończyków ginie amerykańska call-girl. John Connor (Sean Connery) i jego partner Wesley Snipes wkraczają na bardzo niebezpieczną ścieżkę, jako że klientami ofiary byli członkowieFilm oparty na motywach powieści Michaela Crichtona. Japoński koncern próbuje wykupić amerykańską firmę komputerową. Podczas przyjęcia zorganizowanego przez Japończyków ginie amerykańska call-girl. John Connor (Sean Connery) i jego partner Wesley Snipes wkraczają na bardzo niebezpieczną ścieżkę, jako że klientami ofiary byli członkowie amerykańskiego senatu I japońscy businessmani powiązani z yakuzą. Policja przypuszcza, że morderstwo jest częścią starannie przygotowanego planu zmuszającego amerykanów do podporządkowania się japońskiej dominacji. [opis dystrybutora]

boxoffice
$107 198 790 na świecie
$63 179 523 w USA
$44 019 267 poza USA
na podstawie
Michael Crichton (powieść)
studio
Twentieth Century Fox Film Corporation (przedstawia) / Walrus & Associates
tytuł oryg.
Rising Sun
inne tytuły
Michael Crichton, autor książki (na podstawie której powstał film) i współautor scenariusza napisał rolę Connora z myślą o Seanie Connerym.
Gdy detektywi docierają do budynku Nakamoto, w którym dokonano morderstwa, na garniturze Smitha (Wesley Snipes) widać mokre plamy które znikają, pojawiają się i zmieniają położenie między ujęciami.
Zdjęcia nakręcono w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Wróciłem do tego filmu po latach i przeżyłem lekkie, ale jednak rozczarowanie. Sam Sean Connery jest oczywiście w porządku, równie charyzmatyczny co w "Nietykalnych". Główny watek też może być, chociaż zahacza o przekombinowanie. Jednak niektóre wątki poboczne zaniżają ocenę. Choćby te sceny w czarnej dzielnicy, gdzie...

więcej

1) -Masz ochotę na sushi?
- Jakbym chciał najeść się rtęci zjadłbym termometr. :)
2) - Ona jest prawnikiem.
- Miło rżnąć prawnika zamiast dać mu się orżnąć. :)

Postacie kobiece

ocenił(a) film na 8

W filmie kobiety grają rolę poboczne.
Ale aktorki które występują są ciekawe.
Tia Carrere : no tu przedstawiać nie trzeba.
Ale niewiele osób zwraca uwagę na epizod Alexandry Powers ze "Stowarzyszenia Umarłych Poetów" i "Ostatniego Sprawiedliwego" choć tam też miała role drugoplanowe.
No i rodzynek : Tatjana Patiz...

więcej

Kolejny film policyjny według powieści Michaela Crichtona. Następny film, gdzie negatywna postać ma polskie pochodzenie.

Jestem w szoku po tym, jak zobaczyłem, że w tym filmie w rolę detektywa Smitha wcielił się czarnoskóry aktor! To wypacza sens tej powieści, którą tak doskonale napisał M. Crichton.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones