Film

Wszyscy ludzie prezydenta

All the President's Men
1976
2 godz. 18 min.
7,6 20 830
ocen
7,6 10 1 20830
15 814
chce zobaczyć
7,7 17
ocen krytyków
Dwóch dziennikarzy Washington Post na tropie afery, która pozbawiła Nixona prezydentury. Więcej Mniej
Wszyscy ludzie prezydenta zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Oscar
Film zdobył 4 nagrody Oscar, 15 innych nagród i 20 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Historia prawdziwa. Dwójka reporterów Washington Post trafia na sensacyjne informacje dotyczące włamania do siedziby partii Demokratów w 1972. ślady prowadzą do Białego Domu. Kulisy afery Watergate, która doprowadziła do rezygnacji z urzędu prezydenta USA Richarda Nixona. Film otrzymał 4 nominacje do Złotego Globu i 8 nominacji do Oscara (z czego 4 zamieniły sie w statuetki).

boxoffice
$70 600 000 w USA
budżet
$8 500 000
na podstawie
Carl Bernstein (książka) /
dystrybucja
Warner Home Video
studio
Warner Bros. / Wildwood / Wildwood Enterprises
tytuł oryg.
All the President's Men
inne tytuły
Brytyjczyk John Schlesinger odmówił wyreżyserowania filmu, gdyż stwierdził, że historię afery Watergate powinien opowiedzieć Amerykanin.
Wytwórnia Warner Brothers zgodziła się na sfinansowanie produkcji filmu tylko pod warunkiem, że główną rolę Boba Woodwarda otrzyma Robert Redford.
Pierwszym kandydatem Roberta Redforda do roli Carla Bernsteina był Al Pacino.
"Watergate" to słowo, które wywołuje gęsią skórkę u każdego mieszkańca USA głoszącego republikańskie poglądy. Wydarzenia, które miały miejsce w biurowcu o tej właśnie nazwie 17 czerwca 1972 roku, doprowadziły do upokorzenia całej partii konserwatywnej i zrzeczenia się urzędu przez prezydenta Richarda Nixona. A wszystko przeszłoby bez echa, gdyby... więcej
Film prezentuje wszystkim dobrze znane poczynania dwóch młodych reporterów "The Washington Post", których efektem była dymisja Richarda Nixona z fotela prezydenta Stanów Zjednoczonych. Bob Woodward i Carl Bernstein ze zwykłych dziennikarzy stali się symbolami zaciętości, oddania sprawie, odwagi i wolności słowa. Obiecujący już wtedy reżyser Alan... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych