PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706018}
6,9 10 625
ocen
6,9 10 1 10625
3,6 8
ocen krytyków
Wyklęty
powrót do forum filmu Wyklęty

...zanim film zdążył pojawić się na ekranach.

ocenił(a) film na 1
Wyzelak

Tak się składa, "intelygencie", że już są przedpremierowe pokazy, nawet w mieście >25 tys. mieszkańców na taki się załapałem, więc nie jest to zbyt trudna sztuka znaleźć takowy seans.

ocenił(a) film na 6
Kiyoshiee

Czyli liczne negatywne oceny filmu wystawione na przykład miesiąc (czy bardziej odległy czas) temu usprawiedliwia Pan/Pani pokazem przedpremierowym, na którym Pan/Pani była?
Mistrzowska logika.
Ja jednak wstrzymam się z oceną aż do stanu po obejrzeniu filmu ;)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
Wyzelak

Nie, swoją ocenę wystawiłem dwa dni temu, a nie miesiąc, bo wtedy właśnie film widziałem. I jest równie beznadziejny co "Historia Roja". Napisałem nawet krótką recenzję, ale cóż by to ciebie obchodziło; ty przecież wiesz najlepiej, że danego filmu nie oglądałem.

ocenił(a) film na 6
Kiyoshiee

Pisząc o o inteligencji - miałem na myśli ogół osób wystawiających oceny, a pisząc o licznych ocenach - miałem na myśli liczne oceny, nie tylko tę jedną.
Napisałem to dlatego, bo mnóstwo jest osób, które oceniają film, zanim się on jeszcze ukaże, nie widząc go.
Na tym polega absurd, który jest tematem tej - tutaj dyskusji.

ocenił(a) film na 9
Kiyoshiee

Nie kłam chłopcze, bo dwa dni temu była tylko zamknięta premiera w Warszawie. Potem zaledwie dwa pokazy w Katowicach i dziś w Kielcach na które również wejście tylko za zaproszeniami. Oceniłeś film przed premierą ze względów ideologicznych? Dojrzale :)

mnr10

Na pewno nie z powodów recenzenckich. W tym przypadku Historia Roja, czy Wyklęty, dostając ocenę 1, byłyby na równi z Kac Wawą. Więc coś tu nie halo.

ocenił(a) film na 6
mnr10

Dokładnie - też węszyłem kłamstwo, bo o zbyt wielu pokazach przedpremierowych również nie słyszałem, ale nawet z lewakami staram się rozmawiać merytorycznie, więc na potrzeby dyskusji przyjąłem wpisy powyżej za prawdę.

mnr10 - i jak film? Podobał się? Oddaje realny stan rzeczy? Do kina warto się wybrać?

mnr10

Nawet w mojej małej miejscowości ~10tys. mieszkańców, był pokaz premierowy w Środę o 11.

ocenił(a) film na 1
mnr10

Jak rozumiem, ocenił na 6,2 ideologicznie ? Bo taka jest średnia ocen filmu, którego premiery jeszcze nie było. Rozumiem, "Wojciech_Kuza" ( ocena 10) widział na przedpremierze, Kyioshee (ocena 1) to tępy lewak, który hejtuje film, którego nie widział. Hipokryzja level master. "Wybory wygraliśmy bo pilnowaliśmy internetu". Nie widziałem "Wyklętego", nie wybieram się, zmęczony Historią Roja czy Pileckim, które mnie nie przekonały. Dlaczego ? Bo przypominają filmy soc-realistyczne a rebours. Chcecie dobrego scenariusza o Wyklętych ? To historia prawdziwa. Rok 1945. Chłopska rodzina zostaje zamordowana w nocnym napadzie. Ludzie mówią, że to "leśni" (dziś - wyklęci). Spod Berlina wraca syn zamordowanych, żołnierz 1 Armii LWP. Na miejscu dowiaduje się, kto personalnie wziął udział w napadzie, i, po jednym, uprowadza "leśnych" (wśród nich 17letnią łączniczkę), prowadzi do księdza na spowiedź i później w zabija w lesie. Ludzie z sąsi
ednich wsi mówią o nim "Dziki". Ostatecznie "Dziki" ginie w przypadkowej strzelaninie z MO. I to mógłby być dobry film.

ocenił(a) film na 6
Franco_fan

Hmm. Mało składna ta wypowiedź - niewiele z niej nie wynika i mija się z wątkiem.

ocenił(a) film na 1
Wyzelak

Wynika z niej, że :
1. zarówno niechętni Wyklętemu, jak i kibice głos
uja na film przed premierą.
2. Wyklęty, jeżeli będzie podobny Historii Roja czy Pileckiemu, nie spodoba mi się, bo nie lubię socrealizmu.
3. Prawdziwie ciekawe filmowe historie o Wyklętych będę wtedy, kiedy będą odpowiednio niejednoznaczne - jednoznaczne są akademie w szkołach podstawowych

ocenił(a) film na 6
Franco_fan

Ad. 1. Oczywiste jest, że zarówno jedni jak i drudzy są tematycznymi "Intelygentami".
Różnią się jedynie tym, że Ci, co z góry oceniają na 1 są przegrywami, którzy skreślają tematykę istotną, ze względu na swoje jakieś pomieszane-poplątane antypolskie poglądy...
Ci, co oceniają z kolei na 10 wyrażają zainteresowanie i nadzieje, że film będzie udany. Dla tych drugich jest nadzieja, że po obejrzeniu filmu ewentualnie skorygują swój głos.
Ci oceniający na 1 to Ci spisani na straty - zwykli kretyni po prostu, którym należy współczuć (proszę wybaczyć nadmierną szczerość, otwartość i bezpośredniość).
Ja osobiście ocenię dopiero, jak obejrzę - przy czym również liczę na to, że film będzie niezły/dobry.

Wyzelak

Walkę z chorym wybielaniem niejednoznacznych postaci nazywasz antypolskością? To się nazywa krytyczne myślenie. Radzę zainteresować się terminem, bo bez niego w życiu ani rusz.
No ale tak, wszyscy Polacy to nieskazitelne aniołki i przecież prawdziwy Polak patriota nie może innego Polaka za nic skrytykować!

ocenił(a) film na 6
GolecWTF

"Niejednoznacznych postaci"...
Więc wybielanie tych postaci jest złe, ale z góry ocena, że na pewno do szpiku kości byli źli i zasługują na potępienie jest Twoim zdaniem OK?
Mistrzostwo hipokryzji.
A może lepiej trzymać się znanych, potwierdzonych faktów i na nich opierać swoje zdanie, a nie podstawie bajek ludowych, że "znam gościa, który zna gościa, który ma brata, który ma takiego kolegę, który ma babcie, która mówi, że...".

Wyzelak

W naturze nic nie ginie. Skoro jedni ich wybielają, to drudzy przesadzają w drugą stronę.
akcja-reakcja

GolecWTF

Natomiast Ida czy Pokłosie to były fantastyczne filmy. Lewactwo ma swoich idoli. Polacy swoich.

maszkara

Mhm, wzmacniaj podziały. Jarek jest w tobie silny.
Zasmucę cię, ale patriotyzm jest ponad prostym podziałem politycznym.

ocenił(a) film na 6
GolecWTF

Ktoś tu chyba za dużo TVN-u ogląda...

GolecWTF

W Polsce podział jest jasny. Mamy ubekow i ich dzieci, które często dziedzicza pozycje po rodzicach i dbają o to, by patologia trwała. Masz też morze Polaków, którym całymi latami mówiło się, ze nie robisz kariery, bo jesteś nieudacznik iem. Wygonilo sie kilka milionow ludzi na tulaczke po świecie, a reszte upadlalo sie ma miejscu. Te czasy już się skończyły. Dobrze, ze powstają takie filmy, aby młodzież widziała, kto skąd się wywodzi.

ocenił(a) film na 6
maszkara

O ile Ida faktycznie była średnim filmem, tak Pokłosie jak najbardziej dobrym.
Problem tylko polega na identyfikowaniu treści tych filmów przez "pewne" środowiska jako doktrynę i pewnik, że cały naród polski jest okrutnie zły, bo ktoś kiedyś zamordował Żyda.

maszkara

"Ida" była bardzo dobrym filmem, o bardzo uniwersalnym przesłaniu. Poza tym, zwrot "lewactwo" jest obraźliwy i nieprecyzyjny i raczej wystawia świadectwo temu, kto się nim posługuje.

ocenił(a) film na 6
ob_mf

Tak więc to jak kto ocenia ten film, to rzecz gustu.
Przesłanie w nim za to na pewno nie jest uniwersalne.
Ja dość często używam zwrotu "lewak" lub "lewactwo"... ;)

ob_mf

Lewak, lewactwo jest bardzo precyzyjnym określeniem. Określa kierunek myślenia pewnej grupy osób. Ponadto ideologia ta działa na takiej samej zasadzie co faszyzm i niczym się tak naprawdę nie różni. Może poza nazwą. I żeby to zobrazować to lewak wali z lewej a faszyzm czyli skajna prawica z prawej. Wystarczy to połączyć a wyjdzie jedna postać. Oba poglądy dążą do tego samego. Aby mieć władzę i panować nad tym uczciwym społeczeństwem.

Henryk_Kowalski

Pogratulować "wiedzy". Określenie "lewak" wywodzi się z książki Lenina "Dziecięca choroba lewicowości w komunizmie", gdzie było użyte jako pejoratywne określenie jego przeciwników ideowych. Z kolei akronim NSDAP tłumaczy się jako Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników, czyli rzeczywiście "skrajna prawica".

ocenił(a) film na 6
bazant57

W takim razie cofnij się z dyskusją do czasów Lenina i wpisz się w te czasy ze swoją nomenklaturą.

GolecWTF

Nic nie ginie, teraz potomkowie ,,towarzyszy,, grzeją stołki w Warszawie z twarzyszem Trzaskowskim na czele

ocenił(a) film na 5
lsd909

Tak? Coś mi się wydaje, że od 8 lat rządzi PIS, werbalnie prawicowa partia

Franco_fan

Rubelki brzęczące, onuce różane.

ocenił(a) film na 10
Kiyoshiee

widać korzenie...

ocenił(a) film na 5
Kiyoshiee

daj linka do swojej recki jestem ciekaw...

ocenił(a) film na 10
Kiyoshiee

A był w ogóle już w kinach ?

Kiyoshiee

Onuce różane, rubelki brzęczące.

Wyzelak

No widzisz, wykształciuchy już oceniły, a FW nadal nie. Nie ma oficjalnej, redakcyjnej recenzji. Ciekawe dlaczego... Czyżby przebił Historię Roja?

Wyzelak

czego sie dziwic jak lewicowy elektorat dostaje gula gdy tylko slyszy slowo Polska

Wyzelak

Biorąc pod uwagę, że całe zamieszanie z tzw. wyklętymi/niezłomnymi to obecnie histeryczny wrzask prawicy, plus pogarda do prawdy historycznej, a dodatkowo - dotychczasowe filmy na ten temat dalekie były od arcydzieł, trudno po tym spodziewać się czegokolwiek dobrego. Ot, rozwiązanie zagadki.
Ciekaw też jestem, czy Autor wątku tak samo traktuje np. katolików krytykujących spektakle, na których nie byli?

ocenił(a) film na 1
ob_mf

Ten "film" to niestety polityczna agitka. Jak nazywa się jeden z ubeków? Tak przypadkowo się składa, że Baumann :)

tonopah

Dlatego właśnie nie mam zamiaru na niego iść. Starczy mi cyrk na początku marca ;)

tonopah

A baumann to kim byl? Nie pitol mi wiec. Obejrzyj sobie pokłosie czy ide. Tam są wasi bohaterowie. Polak zły, żadny krwi chlop, a żyd dobry, niewinny czlowiek. A jak żyd ubek to już w ogole super typek, ba!profesor!. Na wymioty zbiera.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
tonopah

W którymś momencie poziom tej dyskusji musiał spaść na dno, a w tym wypadku nawet poniżej pół metra mułu...
Gratuluję - Twoja to zasługa i Tobie jako pierwszemu udało się to osiągnąć.

ocenił(a) film na 1
Wyzelak

Zaczął ten od tekstu "wasi bohaterowie" bo tacy jak on doskonale wiedzą jakich mam bohaterów i pewnie wiedzą o tym jakie gazety czytam.

Na pewno pójdzie do kina w swoim dresie z Wyklętym i będzie szczęśliwy po projekcji. W końcu do takich analfabetów skierowany jest ten film.

ocenił(a) film na 6
tonopah

Skierowany jest do wszystkich, a to jakie grono odbiorców się znajdzie to zupełnie bez znaczenia.

ocenił(a) film na 1
Wyzelak

Tak prostacki przekaz jest jednoznacznym zaproszeniem dla osób o niskim potencjale intelektualnym.

ocenił(a) film na 6
tonopah

OK. Twoje argumenty są na prawdę mocne i podparte wielką wiedzą. Zdecydowanie zbiły wszystkich z tropu. Wygrałeś tą dyskusję.

Wyzelak

Najgorsze, że tego typu filmy powodują wypełzanie na powierzchnię typków typu "maszkara" (święty Prawy) czy tonopah (Święty Lewy) co utrudnia obiektywną ocenę produkcji. Niektórzy z Państwa zapominają, że historia naszego kraju jest bardzo skomplikowana. Jak np. czytam, że tzw. lewacy to potomkowie ubeków to rzygać się chce. Sam w rodzinie miałem oficera LWP, podoficera NSZ, lotnika dyw, bombowego-Anglia, posła na sejm "Solidarności i oficera WSW. Większość Polaków ma tak pokręcone korzenie. A ktoś tutaj bawi się w sędziego kategoryzując Naród :(

ocenił(a) film na 1
Cantores

Dyskutuj z Polakami o historii. Od razu będziesz albo lewakiem albo prawakiem. Wystarczy tylko, że albo będziesz płakał nad Wyklętymi albo nimi gardził.

Cantores

Jedyna sensowna wypowiedź w całym wątku.

tonopah

Jak wygląda "wiedza historyczna" (a przy okazji ortograficzna) młodziaków?
Napisał to na portalu poznan.repertuary.pl niejaki marek 12. marca 2017, 11:56

"Urodziłem się w latach 90. i wtedy wszystkich karmiono bochaterstwem AK, bochaterami okrągłego stołu i innymi tego rodzaju fałszywymi bochaterami. Dopiero poza szkołą, w liceum, z kolegami zacześliśmy czytać i dowiadywać się o bochaterstwie żołnierzy wyklętych. Gdyby nie oni, nie było by dziś wolnej Polski. Ja nie móglbym tego pisać, w Wy doceniać ich zwycięskiej walki.Dopiero nasz Prezydent i nasz obecny Rząd potrafią opowiadać prawdziwą polską historię. Chwała im za to. Tak samo jak żołnierzom wyklętym - największym zwycięzkim wojownikom o wolną Polskę. PW"

Jako komentarz niech wystarczy cytat z Jana Zamojskiego "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…".

ocenił(a) film na 1
bazant57

Idealny odbiorca tego filmu :) Bo to dla nich jest wyprodukowany ten żenujący obraz. Ma ich utwierdzić w słuszności nad walką Wyklętych.

tonopah

Przytoczyłem to raczej jako dowód na pranie mózgu. Nie tylko wprowadza się nowe wzorce osobowe, ale też i zohydza tych, którzy manipulatorom nie pasują. Tak wyhodowano SA-manów, hunwejbinów, czerwonych Khmerów, afrykańskich i południowoamerykańskich dziecięcych żołnierzy. Na przekór faktom, zdrowemu rozsądkowi i zwykłej przyzwoitości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones