PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=317857}

Zabójca

War
7,1 37 816
ocen
7,1 10 1 37816
Zabójca
powrót do forum filmu Zabójca

WAR - Zabójca

ocenił(a) film na 9

no żal dla tego kto tłumaczy te tytuły!

obscene007

Tłumaczenia nigdy nie są dokładne.. raczej chodzi o to by pasowały do fabuły filmu..

ocenił(a) film na 7
sebastian134

tutaj o żadnej dokładności nie można mówić :))

ocenił(a) film na 7
sebastian134

Nigdy niemogłem zrozumieć takiego rozumowania, że tłumaczenia tytułów mają pasować do treści filmu. Czyli Polak inaczej odbiera treść filmu niż na przykład Amerykanin ? Dlaczego nie mógł być tytuł Wojna ? Oczywiście są przypadki, gdy nie da się dosłownie przetłumaczyć, szczególnie jak są idiomy czy gry słów, no ale w przypadku tego filmu ...

ocenił(a) film na 7
chemas

A co myślisz na temat nie tłumaczenia tytułów na polski rynek ?
Pewnie wielu rodaków nie rozumie języka angielskiego, ale mnie by takie rozwiązanie cieszyło.

ocenił(a) film na 7
Kropa94

Mnie również.

ocenił(a) film na 6
obscene007

Ktoś wie w ogóle kto tłumaczy tytuły? Jest tyle narzekania na nich, a ja nie mogę znaleźć kim oni są, to zawód (tłumacz tytułów)? Robią to kina czy narzuca wytwórnia? etc.

ocenił(a) film na 10
obscene007

Moim zdaniem czy Wojna czy Zabójca to oba tytuły by pasowały. Jednym z elementów filmu jest wojna miedzy dwoma klanami a drugim elementem jest Zabójca, którego ściga główny policjant.

ocenił(a) film na 7
FF7manifo

Niby tak, ale tak sobie myślę, że twórcy filnu wybierając tytuł War chcieli wskazać na to co jest najważniejsze w filmie, a my tłumacząc dowolnie film przeinaczamy to i w pewnym stopniu wprowadzamy w błąd widza. Oczywiście, że oba tytuły są odpowiednie do treści filmu, ale jednak zabójców jest dwóch, a nie jeden. Nie wiemy na pewno, dlaczego twórcy wybrali taki tytuł a nie inny, nie zmienia to jednak faktu, że nie powinno się tego zmieniać.

chemas

Oglądałem ten film dość dawno, ale czy przypadkiem pseudonim tego zabójcy to nie było właśnie "war"? W ten sposób zmiana tytułu na "Zabójca" wydaje się jeszcze mniej sensowna.

ocenił(a) film na 7
marekskotalczyk

Nie kojarzę teraz

ocenił(a) film na 6
chemas

Cytat z ang. Wiki: "It was re-titled as Rogue Assassin in New Zealand,[3] Japan, Hong Kong, Singapore, India, Australia, the Philippines, and several European countries." Polscy tłumacze mogli się sugerować tą nazwą, a nie War.

ocenił(a) film na 8
chemas

Jego pseudonimem nie było War. To do wypowiedzi marekskotalczyk.

ocenił(a) film na 6
obscene007

Mogli nazwac ten film wirujacy seks

obscene007

Wydaje mi się, że to dystrybutor decyduje o tytule. W Polsce powstało (na świecie również) mnóstwo filmów wojennych. Polakom słowo "wojna" przede wszystkim kojarzy się z 2WŚ. Być może ktoś zostawia sobie furtkę, by taki tytuł dać w przyszłości prawdziwemu filmowi wojennemu. Możliwe też, że ten ktoś nie chce wprowadzać tytułem odbiorcy w konsternację. Patrząc w obsadę nie oglądając jeszcze filmu, do tytułu "Wojna" można dorobić teorię, że film będzie np. o starciach amerykańsko-japońskich na Pacyfiku. "Zabójca" nie jest wynikiem błędnego tłumaczenia. Zawsze znajdzie się powód by zmienić oryg. tytuł.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones