PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790010}
3,2 1 034
oceny
3,2 10 1 1034

Zaklęcia w czasie
powrót do forum filmu Zaklęcia w czasie

... ale jako pierwszy na FW dam o oczko więcej na zachętę :D

Da się oglądać, ale czy warto? Tego nie wiem, ja oglądałem na szybko czyli po łebkach, a i tak miałem wrażenie marnowania czasu, bo zamiast tego filmu mogłem zapuścić sobie coś lepszego...
Film jest zdecydowanie dziecinny, czyli pewnie odbiorca to szeroko pojęta młodzież, dla trochę starszych ciężko zaakceptować taka banalną fabułę i infantylny styl gry.
Ale pewnie będą i zachwyceni, więc powstrzymam się od dalszych narzekań ;)


Opis:
(może się w miarę niedługo tu pojawi "oficjalnie', bo już go dodałem)

Po nocy spędzonej na przyjęciu i zostawiona przez przyjaciół, Ava budzi się i wymyka do domu, aby stwierdzić, że jest już bezpieczna w łóżku. Ale to nie Ava - to ktoś, kto wygląda tak jak ona. Ścigany podróżnik w czasie ukradł ciało Avy, jej tożsamość i życie. Co więcej - nie jest sama. Są inni ukrywający się w przeszłości, potajemnie żyjący wśród nas, planujący zmienić przyszłość. Bez swego ciała, Ava jest tylko duchem, milczącym i niewidzialnym dla świata. I, o ile wie, jest ona jedyną osobą, która może ich powstrzymać i zawrócić linię czasu.

ocenił(a) film na 4
ZSGifMan

Oglądałem go w wersji z dubbingiem, nie wiem czy istnieje inna, ale jego dziecinność chyba głównie wynika z tych polskich piszczących, często sztucznie zmienionych głosików jak w jakiejś kreskówce. Wygląda na to że autorzy nie mogli się zdecydować do jakiej widowni film zaadresować, przecież mógł z tego wyjść całkiem dobry dorosły film S-F.

ocenił(a) film na 4
jjarek_filmweb

Trafnie to ująłeś, ale pomijając dubbing to sama gra też dziecinna w wyglądzie, nawet jakby dźwięk wyłączyć, to niczym filmik na Disney Channel ;) wiem, bo raz, że testowałem właśnie tak (z ciekawości), a dwa, to ten kanał mam obcykany, jak również Mini Mini, Cartoon Network i jakie inne tam jeszcze są, których nazw już nie pamiętam, a do niedawna byłem męczony w domu przez małego telewidza. Ostatnio poczułem ulgę i mniej tego towaru, bo na szczęście już chyba wyrosła :)

P.S.
Istnienie wersji z dubbingiem chyba już samo w sobie predestynuje ten obraz dla wspomnianej grupy widzów.

ocenił(a) film na 4
ZSGifMan

Tys prowda ;-) Aha, film w pewnym momencie skojarzył się z filmem i serialem "12 małp", oczywiście nie ten poziom...

ocenił(a) film na 4
jjarek_filmweb

Raczej bardziej z serialem, bo film był mistrzowski, natomiast serial się mocno rozmydlił po kilku odcinkach (w konsekwencji przestałem go oglądać), bo ile można śmigać w czasie tam i z powrotem niczym tramwajem po mieście z biletem miesięcznym...?

ocenił(a) film na 4
ZSGifMan

Dobre...;-) Ja mimo wszystko spróbuję obejrzeć 3 sezon, ale bez wielkich oczekiwań.

ocenił(a) film na 4
jjarek_filmweb

To podziwiam Twoją wytrwałość i siłę woli - ja bym tak nie dał rady...

jjarek_filmweb

Ja właśnie też z dubbingiem, i z powodu tego dubbingu miałem ciągłe nieodparte uczucie, że oglądam coś bezgranicznie głupiego.
W sumie świetny pomysł, a nakręcony na poziomie Ataku morderczych pomidorów z marsa :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
jjarek_filmweb

Również i mi radość z oglądania tego filmu częściowo odebrał dubbing, ale bynajmniej nie dlatego, iż jestem przeciwnikiem dubbingu w filmach fabularnych. Po prostu ten dubbing był fatalny. Pewnie polscy dystrybutorzy nie mieli hajsów na lepszy, ale w takim razie po co go w ogóle było robić. Szkoda gadać. A tyle się mówi, że ten polski dubbing taki świetny. W sumie to tak, ale tylko przy współpracy z najlepszymi aktorami z tej dziedziny.

ZSGifMan

Nie jestem nawet pewien czy klasyfikuje się na da się oglądać.
Film który sam nie wie czym chce być. Podobnie fabuła kompletnie się nie klei i donikąd nie prowadzi.
Ani to jakiś zryw rebeliantów, w końcu ani ich celach ani ich przeciwników się nie dowiadujemy.
Ani w sumie podróż w czasie nie odgrywa tu żadnej roli, poza tym, że jest.
Ani istnienie ducha nie jest jakoś wyjaśnione, czemu akurat ten jest a inne się nie tworzą.
Gra aktorska jest momentami dziwna.. podobnie jak i sceny.
Za dużo momentów po których mam co najwyżej rosnące wrażenie WTF niż, że gdzieś prowadzą.

ocenił(a) film na 2
witia1

Zgadzam się, strata czasu na oglądanie. Film dosyć dziecinny ( nie chodzi nawet o sam dubbing).
SPOILER
Akurat istnienie ducha wyjaśnili o tyle, że to był błąd systemu i ta dziewczyna nie umarła.
Ale jest masę innych niedorzeczności jak ta laska w przyszłości, gdzie są brudni, nieumyci ale paznokcie ma pomalowane :D ...i na dodatek na końcówka: pokażemy nastolatce nagranie z przeszłości (btw nie wiem skąd go mieli i czy czasem nie nadal wtedy nagrywano tosterem) i dziewczyna nagle zmienia się na zasadzie: uuppps... przepraszam... to Wam pomogę.

ocenił(a) film na 8
ZSGifMan

Świetny, oglądałem z napisami. Jak polski dubbing zrobił z tego infantylne familijne komidło to porażka.

ocenił(a) film na 4
nander

Ja chyba doświadczyłem tego dubbingu, już nie pamiętam, ale może to i lepiej dla mnie ;)
Ale to dobrze, że jednak komuś się bardzo podobał...

ocenił(a) film na 3
ZSGifMan

przenoszą się o 50 lat wstecz do roku 2017, a kapitan pyta, jak się wam podoba w XXI wieku? WTF?
Sprzęt w 2017 r. a jakby z zimnej wojny...

ocenił(a) film na 4
drdr2

Filmweb też jak z czasów zimnej wojny, zobacz - minął ponad rok odkąd tu napisałem, że dodałem film i opisy, sam film owszem łaskawie dodali i zaakceptowali obsadę, ale opisów i streszczenia.... dalej nie ma!

Nie ma pośpiechu, userzy poczekają, a jak nie to spadówka, niech sobie w sieci poszukają, nam się nie śpieszy....
Postawa niczym wszechwładna pani Kazia zza lady w SAMie - porażka!

ocenił(a) film na 3
ZSGifMan

lubię filmy o podróżach w czasie i o pętlach czasowych, uwielbiam Podróże w czasie: najczęściej zadawane pytania, Dzień świstaka, ostatnio widziałem ARQ, Loopera i Powrót do jutra. Dlatego Stasis obejrzałem do końca ale bez przyjemności. Jeszcze netflix dał kretyński tytuł Zaklęcia w czasie.
Co do Twoich pretensji do Filmwebu, to jakoś się z tym marazmem pogodziłem. Przy poprawkach żądają podania źródła, gdy źródłem jest obejrzany przeze mnie film. Kopiują bezmyślnie błędy z IMDB i nie pozwalają poprawić

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones