PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107855}

Zakochany bez pamięci

Eternal Sunshine of the Spotless Mind
7,3 158 325
ocen
7,3 10 1 158325
7,8 39
ocen krytyków
Zakochany bez pamięci
powrót do forum filmu Zakochany bez pamięci

No, jest specyficzny... Trudno się w nim czasami odnaleźć, choć koniec końców większość wątków jest zrozumiała. Zapewne oglądając drugi raz rozjaśniłoby się wszystko i, patrząc na komentarze, pewnie kiedyś to zrobię. Może faktycznie to jeden z tych filmów, które trzeba obejrzeć dwukrotnie, bo po jednym seansie mam mieszane uczucia... Ktoś, kto to wymyślił musiał mieć nieźle porobione z głową, to pewne. No ale nie da się ukryć - wątek, zdecydowanie nieszablonowy, jest bardzo ciekawy. Za to duży plus, podobnie jak za grę aktorską kapitalnego Carreya (z czasem coraz bardziej się przekonuje, że w tych jego nielicznych dramatach jest jeszcze lepszy niż w komediach), Winslet (chwilami piękna to kobieta) i Dunst (również). Ale realizacja... osobiście raczej gustuję w filmach poukładanych, takich, przy których wiem, co gdzie leży. Tutaj nie jest to może jakoś strasznie zagmatwane, ale o zbytnim porządku też nie można mówić. Mimo wszystko nie przeszkadzało to aż tak bardzo (choć trochę na pewno, nie ukrywam), a niektóre sceny (choćby kąpiel w zlewozmywaku... yyy?), naprawdę dobre, sprawiły, że całość oceniam na mocne 7. Może po oglądnięciu drugi raz będzie wyżej ;)

ocenił(a) film na 9
leszeek17

może trochę późna odpowiedź, ale: w USA bardzo popularna jest kąpiel niemowlaków/małych dzieci i zlewozmywaku, bo jest to po prostu wygodne, a scena w filmie była akurat wspomnieniem z jego dzieciństwa

ocenił(a) film na 7
tequila175

ok, no to trochę sprawa się w tej kwestii rozjaśniła:) ale takich dziwacznych scen oprócz tej było tam trochę, stąd takie wrażenie - tę podałem tylko jako przykład.

ocenił(a) film na 2
leszeek17

Ja sie zawiodłem tym filmem.Początek był całkiem sympatyczny miałem nadzieję na fajny seans ale to co sie działo potem...z czasem coraz bardziej męczyło mnie oglądanie.Było kilka bardzo wymownych scen dających do myślenia ale ogólnie po prostu mi sie tego rodzaju chaos nie spodobał.Jim Carrey oczywiście genialny jak zwykle.

ocenił(a) film na 8
mega3siek

"Kilka wymownych scen dających do myślenia"; "Jim Carrey oczywiście genialny". A ocena 2? Serio był "Bardzo zły" dla Ciebie?

ocenił(a) film na 2
Maciej_Bal

Tak według mnie był pomimo tych kilku scen i Jimma film sam w sobie był dziwny i nigdy bym go trzeci raz nie obejrzał...obejrzałem drugi bo zapomniałęm go po prostu.Nie było mnie dawno tutaj tak poza temat wszędzie te trolle nie

użytkownik usunięty
mega3siek

Ja dopiero na początku jestem, i już mi się dziwny wydaje. Laska naciska na faceta, któremu wyraźnie nie idzie w te klocki. Ja bym się obawiał na jego miejscu, że coś z nią nie tak jest :p

ocenił(a) film na 9
mega3siek

Nie podołałeś temu filmowi i tyle :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones