PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11958}
7,4 12 043
oceny
7,4 10 1 12043
6,6 8
ocen krytyków
Zawrócony
powrót do forum filmu Zawrócony

Czy może mi ktoś powiedzieć czego symbolem miał być kaktus którego nie dało się nie zauważyć? I po co wątek z psem?

ocenił(a) film na 3
maxizer

No więc jestem właśnie po seansie i nie wiem co autor filmu miał na myśli z tym kaktusem, ale mogę się jedynie domyślać, z jednej strony widać czerwony kwiatek, kojarzyć się może z czerwonymi/ruskimi, ale ja to zinterpretowałem tak, że po tych poniżeniach i biciach, główny bohater patrzy na tego kaktusa i sobie tak myślę, że ten kaktus to taki symbol tego, że im bardziej mnie będziecie bić, poniżać, tym bardziej ja się nie dam, czyli tak jak weźmiesz ściśniesz dłońmi kaktusa, to im bardziej będziesz chciał go zniszczyć, tym bardziej on cię będzie ranił. Tylko ten kolor kwiatka mi nie pasuje, więc może tu chodzi o siłę komunizmu, a nie siłę solidarności... Chociaż solidarność to też między innymi czerwony kolor... Ale to takie moje osobiste dywagacje... A co do psa, no cóż, to chyba wydaje się być prostsze, pies pogryzł legitymację partyjną, a więc komunizm jest tak zły, że nawet psy szczekają na niego i go gryzą, to tak w skrócie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones