"30 minut" i "Pierwszy dokument" na 33. FPFF w Gdyni

Informacja nadesłana przez organizatora /
https://www.filmweb.pl/news/%2230+minut%22+i+%22Pierwszy+dokument%22+na+33.+FPFF+w+Gdyni-45977
Zapraszamy na pokazy najnowszych produkcji Programów "30 minut" i "Pierwszy dokument" w czasie 33. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Projekcje będą odbywać  się w czwartek (18 września) i piątek (19 września) w kinie Silver Screen w Gdyni.

18 września w Sali 4 Silver Screen o godz. 18.15 zaprezentowane zostaną następujące filmy:
1."Samotność kucharza szybkich zamówień", reż. Marcel Sawicki
2."Obcy VI", reż. Borys Lankosz
3."Tysiąc zakazanych krzaków", reż. Piotr Kielar

19 września pokazy również w Sali 4 gdyńskiego kina Silver Screen o godzinie 18.15 zaprezentujemy:
1."Gośka Gola!", reż. Joanna Kaczmarek
2."Szklana pułapka", reż. Paweł Ferdek
3."Gadzio", reż. Kryspin Pluta
4."Tak trzeba żyć", reż. Paweł Sobczyk
5."PRL de Luxe", reż. Edyta Wróblewska
6."Prawie milioner", reż. Marcin Korneluk

Wśród publiczności przeprowadzony zostanie plebiscyt na najlepszą produkcję. Nagrodami będą najnowsze wydania płyt DVD "Polskie Debiuty 2007" z produkcjami z Programów "30 minut" i "Pierwszy dokument".

Ponadto dwa filmy z 30 minut – "Jak to jest być moją matką" Norah McGettigan i "Aria Diva" Agnieszki Smoczyńskiej zakwalifikowały się do Konkursu Młodego Kina na 32. FPFF. Producentem wykonawczym i koproducentem obu filmów jest Szkoła Wajdy.

"30 minut" i "Pierwszy dokument", to 2 z 4 Programów dla Młodych Twórców ("30 minut", "Pierwszy dokument", "Młoda animacja", "Laboratorium scenariuszowe"), dotąd koordynowane przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, powołane zostały przez SFP, MKIDN, PISF, Telewizję Polską i Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy przy współudziale szkół filmowych z Łodzi i Katowic.  Programy te obecnie kontynuowane są w Studio "Młodzi i Film" im. Andrzeja Munka, powołanym 14 marca 2008 roku wspólnie przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W maju przystąpiła do niego również Telewizja Polska S.A. Celem Studia jest produkcja filmów obejmująca pełnometrażowe debiuty kinowe, filmy fabularne w ramach programu "30 minut", filmy dokumentalne w ramach programu "Pierwszy dokument" oraz filmy animowane w ramach programu "Młoda animacja".
Udostępnij: