"Avatar" odbierze koronę "Avengers"?

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Avatar%22+odbierze+koron%C4%99+%22Avengers%22-135940
Pierwszy "Avatar" wraca do kin i najpewniej jest to część rozbudowanej promocji sequeli. Zaś jak zapowiada reżyser James Cameron, powrót oryginału pozwoli mu to zdetronizować "Avengers: Koniec gry" - aktualnie najbardziej kasowy film w historii kina. 


"Myślę, że to jest pewne. "Avengers" mają swój moment, bez dwóch zdań, celebrujmy to. Ale to się zmieni" - mówi twórca. I zapewne wie, co mówi, gdyż "Avatarma obecnie na koncie 2,79 miliarda dolarów w światowym box-office - do triumfu potrzebuje ok. 190 milionów dolarów. "Odrobiłem lekcję z matematyki, pobili nas o wartość błędu statystycznego" - buńczucznie podsumował reżyser. 

Przy okazji Cameron potwierdził również, iż Stephen Lang powróci jako pułkownik Miles Quaritch we wszystkich czterech sequelach. I będzie głównym czarnym charakterem całego cyklu. 

W obsadzie drugiej części filmu znaleźli się m. in.: Sam Worthington, Zoe SaldanaSigourney WeaverStephen Lang, Michelle Yeoh i Kate Winslet. Premiera tej odsłony zaplanowana jest na grudzień 2021 roku, zaś trzeciej - rok później.

Jeżeli obrazy spełnią box-office'owe oczekiwania Disneya, to zobaczymy jeszcze dwa widowiska w tym cyklu. Oba znów będą realizowane jednocześnie. "Avatar 4" miałby trafić do kin w grudniu 2024 roku, a "Avatar 5rok później.