"Avatar 1.5", czyli jak James Cameron pomógł aktorom przygotować się do ról w filmie "Istota wody"

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Avatar%3A+Istota+wody%22%3A+James+Cameron+napisa%C5%82+dla+aktor%C3%B3w+dodatkowy+scenariusz%2C+aby+pom%C3%B3c+im+w+pracach+nad+rol%C4%85-148748
"Avatar 1.5", czyli jak James Cameron pomógł aktorom przygotować się do ról w filmie "Istota wody"
Nie od dziś wiadomo, że James Cameron słynie z perfekcjonizmu. Podczas gdy średni czas realizacji sequela kinowego megahitu wynosi w Hollywood trzy lata, twórca "Titanica" potrzebował ponad dekady, aby zrealizować kontynuację "Avatara". To nie wszystko: aby ułatwić swoim aktorom ponowne wejście w role, reżyser napisał dla nich dodatkowy scenariusz, z którego mogli się dowiedzieć, co działo się z ich bohaterami pomiędzy wydarzeniami z pierwszej i drugiej części.

Co działo się z bohaterami "Avatara"?W rozmowie z serwisem /Film wcielający się w Jake'a Sully'ego aktor Sam Worthington ujawnił: Jim dał mi scenariusz, który był w zasadzie "Avatarem 1.5". To tekst, który sam w sobie jest niesamowity. Szczegółowo opowiada o tym, przez co przeszli bohaterowie. Jim taki po prostu jest. Chciał przybliżyć wojowniczy żywot postaci, klanowe konflikty, w których brali udział [...] jak wygląda dynamika relacji w tej rodzinie i jak potoczyła się historia miłosna z pierwszego filmu. Dało nam to dobry punkt wyjścia, aby zrozumieć, jak wypełnić lukę w życiorysie bohaterów.     


"Avatar: Istota wody", a potem "Avatar 3", "Avatar 4" i "Avatar 5"Akcja filmu "Avatar: Istota wody" rozgrywa się  blisko półtorej dekady po wydarzeniach z pierwszej części. Jake (Worthington) i Neytiri (Zoe Saldana) są rodzicami piątki dzieci: Neteyama (Jamie Flatters), Lo'aka (Britain Dalton), Tuktireya (Trinity Bliss), którzy są ich biologicznym potomstwem, a także adoptowanych Kiri (Sigourney Weaver) i Milesa (Jack Champion). Zaprawieni w bojach bohaterowie starają się zapewnić swoim bliskim bezpieczeństwo, mimo tragedii, których wspólnie doświadczają, a także bitew, które muszą stoczyć, aby przeżyć.        

"Avatar: Istota wody" zadebiutuje w kinach już 16 grudnia. Dwa lata później, 20 grudnia 2024, na ekrany trafi "Avatar 3". Aktualnie  trwają prace preprodukcyjne do widowisk "Avatar 4" i "Avatar 5". James Cameron przyznaje, że los tych filmów w dużej mierze zależy od box-office'owych wyników części drugiej. Jeśli "Istota wody" się sprzeda, to prace będą kontynuowane. Jeśli wyniki będą jednak gorsze od założonego planu minimum, cykl zakończy się na "Avatarze 3", który jest już w fazie postprodukcji. Reżyser jest bowiem przekonany, że prace nad nim (a co za tym idzie i jego koszty) są na tyle zaawansowane, że nie opłaca się go nie dokończyć.    


To jednak nie przeszkadza Cameronowi snuć dalekosiężnych planów. W rozmowie z The Hollywood Reporter ujawnił, że ma już pierwsze pomysły na szóstą i siódmą część "Avatara". Laureat Oscara zapowiedział jednocześnie, że nie będzie ich reżyserem. Zamiast tego wyszkoli swojego następcę do ich zrealizowania. Szkolenie jest jego zdaniem obowiązkowe: Nie obchodzi mnie to, jak błyskotliwym jesteś reżyserem i tak nie wiesz, jak to zrobić.  Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones