"Battle Angel" Camerona opóźnione?

Variety /
https://www.filmweb.pl/news/%22Battle+Angel%22+Camerona+op%C3%B3%C5%BAnione-42410
James Cameron wciąż pracuje nad "Avatarem", a my tymczasem usłyszeliśmy niepokojące informacje dotyczące innego projektu reżysera "Battle Angel". Otóż film ten może powstać nieco później, gdyż ostatnio Cameron zaczął rozmyślać nad innym projektem.

Cameron jest wielkim propagatorem kina trójwymiarowego. Na głosy sceptyków, którzy twierdzą, że kino to nadaje się jedynie dla projektów widowiskowych i w jakiś sposób spektakularnych, reżyser postanowił podjąć się wyzwania i udowodnienia, że nie mają racji. W wywiadzie udzielonym Variety, Cameron stwierdził, że nakręci skromny dramat psychologiczny właśnie w technice 3D, aby pokazać, że nawet filmy bez zapierających dech w piersiach obrazach lepiej wyglądają w trzech niż dwóch wymiarach.

Jeśli projekt ten stanie się priorytetowy, może to oznaczać kolejne przesunięcie w czasie realizacji "Battle Angel", które swego czasu miało być realizowane przez "Avatarem". Obraz ma być trójwymiarową adaptacją komiksu Yukito Kishiro "Battle Angel Alita". Jest to historia bojowego cyborga (tytułowej Ality), która przywrócona do życia przez naukowca Daisuke Ido staje wspólnie z nim do walki z wszelkiej maści złoczyńcami.
Udostępnij: