"Ciemny kryształ" doczeka się części drugiej

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Ciemny+kryszta%C5%82%22+doczeka+si%C4%99+cz%C4%99%C5%9Bci+drugiej-21944
Studio The Jim Henson Company poważnie planuje nakręcenie drugiej części klasycznego filmu fantasty "Ciemny kryształ" z 1982 roku. Obraz nosił będzie tytuł "The Power of the Dark Crystal" a scenariusz do niego napisali David Odell i Annette Duffy. Nie wiadomo jeszcze kto stanie za kamerą. Prace na planie rozpoczną się jesienią tego roku. Premiera w roku 2007.

Akcja "Ciemnego kryształu" rozgrywała na odległej plancie, na której tysiąc lat wcześniej lud Urskeksa zniszczył magiczny Ciemny Kryształ. Teraz nastąpiła koniunkcja gwiazd i tylko teraz można uzdrowić kryształ. Jeśli to nie nastąpi, zło zatriumfuje. Jed, ostatni z Gelfinów wyrusza w misję odnalezienia odłamka kryształu, dzięki któremu będzie można uzdrowić resztę.

Akcja "The Power of the Dark Crystal" rozgrywać się będzie wiele lat po wydarzeniach przedstawionych w części pierwszej. Jen i Kira są już małżeństwem i jako król i królowa pełnią władzę nad swoim państwem. Niestety, w wyniku działania ciemnych mocy kryształ ponownie ulega zniszczeniu.

Film łączyć ma w sobie animatronikę i animację komputerową.