"Daredevil: Born Again": syn legendarnego aktora w obsadzie serialu Disney+. O kogo chodzi?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Daredevil%3A+Born+Again%22%3A+syn+legendarnego+aktora+w+obsadzie+serialu+Disney%2B.+O+kogo+chodzi-148673
"Daredevil: Born Again": syn legendarnego aktora w obsadzie serialu Disney+. O kogo chodzi?
Michael Gandolfini zagra u boku Charliego Coksa i Vincenta D'Onofrio w serialu "Daredevil: Born Again", który w 2024 roku zadebiutuje na Disney+. Jak podaje serwis Deadline, młodemu aktorowi przypadła rola Liama, ambitnego mężczyzny ze Staten Island.    

GettyImages-1341955969.jpg Getty Images © Jamie McCarthy


Kim jest Daredevil?Daredevil to superbohater z komiksów wydawnictwa Marvel, którego twórcami byli Stan Lee i Bill Everett. Pozbawiony wzroku w dzieciństwie obdarzony jest on niezwykle wyczulonymi innymi zmysłami. Jako mieszkaniec nowojorskiej dzielnicy Hell's Kitchen za dnia walczy z niesprawiedliwością na sali sądowej, a nocą przeistacza się w zamaskowanego superbohatera o przydomku Daredevil... Wśród jego największych wrogów są Kingpin i Bullseye. W kinowym widowisku "Daredevil" z 2003 roku w superbohatera wcielił się Ben Affleck.

"Daredevil" z Charlie'em Coksem w roli głównej był jednym z tytułów serialowego mini-uniwersum Marvela powstałego na potrzeby platformy Netflix. Doczekał się trzech sezonów i był dobrze przyjęty zarówno przez krytyków jak i widzów. Wielu fanów miało nadzieję, że czwarty sezon również powstanie. Niestety pod koniec 2018 roku platforma ogłosiła jego kasację. Kilka miesięcy później mini-uniwersum zostało zlikwidowane.   


Marvel nie zapomniał jednak o Daredevilu. Grany przez Coksa niewidomy prawnik pojawił się na moment w zeszłorocznym megahicie "Spider-Man: Bez drogi do domu", a potem w "Mecenas She-Hulk". Z kolei jego nemezis Kingpin (Vincent D'Onofrio) zaliczył epizod w "Hawkeye'u".  Superbohater i gangster  pojawią się również w przyszłorocznym spin-offie "Hawkeye'a" - "Echo".   

"Daredevil: Born Again" będzie liczył 18 odcinków. Za realizację odpowiadają Matt Corman i Chris Ord, twórcy takich przedsięwzięć jak "Wewnętrzny wróg" i "Kamuflaż".     

Kim jest Michael Gandolfini?Michael Gandolfini jest synem zmarłego w 2013 roku Jamesa Gandolfiniego, gwiazdy kultowej "Rodziny Soprano". 23-latek zagrał młodszą wersję postaci, w którą wcielał się ojciec, w filmie "Wszyscy święci New Jersey". W jego filmografii znajdziemy również takie tytuły jak "Kroniki Times Square", "Cherry" i "Ocean's 8". 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones