postać

Daredevil

Daredevil – właściwie Matt Murdock. Niewidomy superbohater, którego pozostałe zmysły są niesamowicie wyostrzone. W czerwonym stroju diabła walczy z przestępczością w Hells Kitchen w Nowym Jorku. Jego największymi wrogami są Bullseye i Kingpin. Pojawia się w komiksach Marvela, ich animowanych i aktorskich adaptacjach, oraz grach wideo.


Twórcami postaci są Stan Lee i Bill Everett. Matt Murdock przez całe życie związany był z nowojorską dzielnicą Hells Kitchen. Kiedy jako dziecko uratował niewidomego przed potrąceniem przez ciężarówkę, do jego oczu dostała się radioaktywna substancja. W efekcie stracił wzrok, ale jego pozostałe zmysły wyostrzyły się. Po skończeniu studiów zostaje prawnikiem i razem z kolegą Franklinem Nelsonem zakłada kancelarię. Pod osłoną nocy walczy z przestępczością w stroju Daredevila. Jego bronią jest specjalnie zmodyfikowana laska. Nieraz łączy siły ze Spider-Manem, często też wchodzi w konflikt z Punisherem. Ważną osobą w jego życiu jest Karen Page, współpracowniczka i ukochana. Silna relacja łączy go też z zabójczynią Elektrą, niegdyś ukochaną, potem przeciwniczką, okazjonalnie sojuszniczką.


W pełnometrażowym "Daredevilu" (2003) zagrał go Ben Affleck. W serialu platformy Netflix "Daredevil" wciela się w niego Charlie Cox. Daredevil gościł też w odcinkach animowanego "Spider-Mana" czy "Fantastycznej Czwórki". Nieraz pojawia się również w grach wideo, chociażby w "The Punisher" czy "Lego Marvel Super Heroes".

Więcej Mniej
świat Marvel Twórca Stan Lee data powstania kwietnia 1964 pochodzenie USA
Echo
Zwiastun nr 1 (polski)
Spider-Man: Bez drogi do domu
Zwiastun nr 1 (polski)
Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order
Zwiastun nr 1 - TGA 2018
TOP
TOP 5 najlepszych gier z uniwersum "X-Men"
Daredevil jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Marvel jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones