Twórca "House of Cards" podejmie spore "Ryzyko"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rca+%22House+of+Cards%22+podejmie+%22Ryzyko%22-140859
Twórca "House of Cards" podejmie spore "Ryzyko"
źródło: Getty Images
autor: Justin Sullivan
Beau Willimon (zdjęcie), twórca "House of Cards", przygotuje serialową adaptację gry planszowej "Risk" (Ryzyko). To pierwszy z projektów, do których zobowiązuje go lukratywny kontrakt z należącą do Hasbro platformą eOne. 

GettyImages-884836252.jpg Getty Images © Nicholas Hunt


Pomysłodawcą gry jest francuski filmowiec Albert Lamorisse. Jako "La Conquête du Monde" gra ukazała się po raz pierwszy w 1957 roku. Ryzyko jest grą turową przeznaczoną dla młodzieży i dorosłych, a może w nią grać równocześnie od dwóch do sześciu osób. Plansza, na której toczy się rozgrywka, jest polityczną mapą świata podzieloną na czterdzieści dwa terytoria, które składają się na sześć kontynentów. Każdy gracz otrzymuje na początku gry armię w wybranym kolorze, którą ma zdobywać terytoria pozostałych graczy tak, by mieć pod swoją kontrolą cały świat lub - w innym wariancie gry - by spełnić otrzymane na początku gry tajne zadanie. [źródło: Wikipedia]

Przed kilkoma lat "Risk", na podstawie tekstu John Hlavina, autora "Underworld 4:New Dawn", miało być wysokobudżetowym kinem przygodowym nakręconym dla Colubmia Pictures. Tamten projekt nie doszedł jednak do skutku. Czy tym razem się uda?