Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/%22Harry+Potter+i+przekl%C4%99te+dziecko%22+trafi+jednak+do+kin-118424

"Harry Potter i przeklęte dziecko" trafi jednak do kin?

  • MovieWeb
  • autor: mp
  • Filmy
Jak wiadomo, w Londynie wystawiana jest obecnie sztuka "Harry Potter i przeklęte dziecko". Jej współautorka, J.K. Rowling, upiera się, że tytuł ten pozostanie wyłącznie w formie przedstawienia i nigdy nie trafi na ekrany kinowe. Nie wszyscy w to jednak wierzą.

HP15_Q4_030_Key_Art_Images_Pottermore7B.jpg


A teraz będzie w to jeszcze trudniej uwierzyć. Jak bowiem odkrył irlandzki ekspert od praw autorskich i zastrzegania znaków towarowych Brian Conroy, Warner Bros. 8 lipca złożyło dokumenty zastrzegające prawa do tytułu. Studio wnioskuje o znak towarowy klasy 9, który standardowo zarezerwowany jest dla filmów oraz związanych z nimi produktów gadżetowych. Conroy zwraca też uwagę, że praktycznie wszystkie wcześniejsze wnioski o zastrzegania znaków towarowych związanych z "Harry Potter and the Cursed Child" składała J.K. Rowling.

Warner Bros. jest oczywiście producentem wszystkich filmów z cyklu "Harry Potter". Jesienią do kin wejdzie pierwsza część nowej trylogii, będącej zarazem prequelem do wcześniejszej serii – "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć".

Oczywiście zastrzeżenie znaku towarowego nie oznacza jeszcze, że Warner Bros. już teraz rozpocznie prace nad filmem. Być może studio po prostu chce mieć otwartą drogę do nakręcenia obrazu, kiedy Rowling zmieni zdanie co do możliwości ekranizacji sztuki.

Akcja sztuki (i książki, która została wydana na bazie pierwszej wersji scenariusza przedstawienia) rozgrywa się wiele lat po wydarzeniach z popularnego cyklu. Harry Potter jest urzędnikiem Ministerstwa Magii i ojcem trójki dzieci. Najmłodsze z nich – syn Albus – będzie się musiał zmierzyć z rodzinnym dziedzictwem...
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię