"Hellboy 2" dopiero w 2007 roku

Dark Horizons / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Hellboy+2%22+dopiero+w+2007+roku-22675
Na początku 2007 roku mają ruszyć prace nad sequelem filmu "Hellboy" - wyjawiła grająca jedną z głównych ról aktorka Selma Blair. W ciągu kilku dni, reżyser i scenarzysta Guillermo del Toro ma złożyć końcową wersję scenariusza. Blair potwierdziła swój udział w sequelu. Ponownie wcieli się w postać Liz Sherman posiadającej zdolność pirokinezy.

Producenci z Revolution Studios podjęli już decyzję o realizacji drugiej części filmu "Hellboy", ekranizacji popularnej serii komiksowej Mike'a Mignoli. Obraz wyreżyseruje ponownie Guillermo del Toro, a współproducentem przedsięwzięcia będzie sam Mike Mignola.

O realizacji drugiej części "Hellboya" mówił już jakiś czas temu sam Guillermo Del Toro, który nie ukrywa, że chciałby zrealizować trylogię o Hellboyu. W jednym z wywiadów artysta przyznał, że wybrał już albumy Mike'a Mignoli, które posłużą za podstawę scenariusza.

Część druga "Hellboya" ma zostać nakręcona na podstawie krótkiej historii z albumu "Spętana trumna i inne opowieści" (tom 2) pt. "Wilki ze Świętego Augusta". Film opowiadać ma historię Hellboya, który przybywa do francuskiego miasteczka Griarat aby dowiedzieć się kto, lub co zabiło w ciągu jednej nocy jego 167. mieszkańców.

Scenariusz trzeciej części filmu miałby powstać na podstawie wydanej również w Polsce obszernej opowieści "Zdobywca czerw", w której Hellboy stawić musi czoła złu sprowadzonemu na ziemię przez nazistów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones