"Iwan Groźny z Treblinki": Netflix reaguje na list premiera Polski

Twitter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Iwan+Gro%C5%BAny+z+Treblinki%22%3A+Netflix+reaguje+na+list+premiera+Polski-135492
Platforma Netflix zareagowała na list premiera Polski Mateusza Morawieckiego w sprawie "Iwana Groźnego z Treblinki". Do serialu zostaną dodane napisy, które mają zażegnać nieporozumienia wywołane przez prezentowane w dokumencie mapy Polski.


Przypomnijmy, że premier Morawiecki zarzucał, iż mapy umieszczone w serialu "Iwan Groźny z Treblinki" niezgodnie z prawdą umieszczają kilka niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych we współczesnych granicach Polski. Brak przy tym jakiegokolwiek komentarza lub wyjaśnienia, że obozy te były zarządzane przez Niemcy.

Platforma najwyraźniej uznała ten zarzut za zasadny, ponieważ w wydanym komunikacie deklaruje, że umieści w serialu w scenach z mapami Polski napisy, które wyjaśnią, że obozy zagłady i obozy koncentracyjne zostały zbudowane i były prowadzone przez niemiecki reżim nazistowski, który napadł na Polskę i okupował ją w latach 1939-1945.

Pełną treść komunikatu znajdziecie poniżej:
Serial dokumentalny "Iwan Groźny z Treblinki" opowiada o Iwanie Demianiuku i kulisach jego procesu, w którym oskarżono go o współudział w masowej zagładzie Żydów.