"Milarepa": Harvey Keitel zagra w futurystycznym dramacie. Reżyseruje Louis Nero

Screendaily / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Milarepa%22.+Harvey+Keitel+zagra+w+futurystycznym+dramacie-154166
"Milarepa": Harvey Keitel zagra w futurystycznym dramacie. Reżyseruje Louis Nero
źródło: Getty Images
autor: Axelle/Bauer-Griffin
W Sardynii ruszyły zdjęcia do futurystycznego dramatu "Milarepa", którego gwiazdą jest Harvey Keitel. Z kamerą stanął włoski reżyser Louis Nero. O czym opowie film?
 

Co wiemy o filmie "Milarepa"?GettyImages-1191271546.jpg Getty Images © Dominique Charriau


Akcja "Milarepy" rozgrywa się w przyszłości bez technologii. Główną bohaterką jest dziewczynka, która musi przebrać się za chłopca. Wszystko po to, żeby zemścić się na rodzinie jej ojca, która uczyniła niewolnice z niej i jej matki.
  
Fabuła inspirowana jest historią jednego z najsławniejszych tybetańskich joginów.

W obsadzie są również m.in. F. Murray Abraham, Angela Molina, Iazua Larios, Michael Ronda i Bruno Bilotta. Za produkcję odpowiadają L’Altrofilm oraz Orwo Studios.

Louis Nero nakręcił wcześniej takie filmy jak m.in. "Golem" (2000), "Rasputin" (2010) i "Złamany klucz" (2017).

"Tatuażysta z Auschwitz" - najbliższa rola Harveya Keitela"Tatuażysta z Auschwitz" to głośna książka autorstwa Heather Morris. Autorka opisuje w niej prawdziwą historię Lale Sokolova, a właściwie Ludwiga Eisenberga. W 1942 roku, mając niespełna 26 lat, trafił on do nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Jego zadaniem było tatuowanie przybywających do tego miejsca więźniów, którzy byli zmuszani do morderczej pracy, a jedyną alternatywą była dla nich śmierć w komorze gazowej. Mężczyzna sumiennie wykonuje swoje zadanie, tatuując więźniów z wręcz mechaniczną sprawnością. Gdy po raz pierwszy widzi przywiezioną do obozu Gitę Furman postanawia zrobić wszystko by oboje przeżyli. To historia o miłości, która zdołała przetrwać pomimo tragicznej sytuacji i bestialskich warunków.

Rola Gity Furman przypadła polskiej aktorce Annie Próchniak. Znamy ją z takich filmów jak "Miasto 44", "Najlepszy" czy seriali "Belle epoque" i "Behawiorysta". Poza nią i Harveyem Keitelem zobaczymy m.in. Jonah Hauera-Kinga (jako młodego Lale'a Sokolova) i Melanie Lynskey (jako Heather Morris, autorkę literackiego pierwowzoru). 

Pierwszy sezon będzie liczył 6 odcinków. 

Harvey Keitel w zwiastunie filmu "Lansky"Jednym z ostatnich filmów w filmografii Harveya Keitela jest "Lansky". Zobaczcie zwiastun:Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones