Hirsch, Jane i Keitel w obsadzie biografii Pretty Boy Floyda

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Hirsch%2C+Jane+i+Keitel+w+obsadzie+biografii+Pretty+Boy+Floyda-148256
Hirsch, Jane i Keitel w obsadzie biografii Pretty Boy Floyda
źródło: Getty Images
autor: Jeff Kravitz
Powstanie biografia legendarnego gangstera z czasów prohibicji, Pretty Boy Floyda. Zdjęcia ruszają dziś w Santa Fe w Nowym Meksyku. W roli głównej wystąpi Emile Hirsch ("Pewnego razu...w Hollywood"). 

Pretty Boy Floyd - co wiemy o biografii słynnego gangsteraFilm nosi tytuł "Good Side of A Bad Man". Jest opowieścią o biednym chłopaku z Georgii, który wkracza na ścieżkę zbrodni i z czasem staje się jedną z najbardziej poważanych figur w złodziejskim półświatku Ameryki. 

Ochrzczony mianem "zagrożenia dla społeczeństwa", Floyd stał się celem jednej z najsłynniejszych obław w historii FBI, na jej czele stał agent federalny Melvin Purvis. Dla bliskich, w tym żony Ruby oraz farmerów trapionych ekstremalną biedą, był jednak kimś na kształt ludowego bohatera; Robin Hooda, który okradał bogatych i dawał biednym, starając się uratować społeczność, w której się wychował. 

Oprócz Hirscha w filmie wystąpią m.in. Thomas Jane (jako Purvis), Harvey Keitel (jako ojciec Floyda, Walter), Ashley Benson (Ruby) oraz Shawn Hatosy (jako jego starzy brat, Bradley). Za kamerą stanie K. Asher Levin, z którym Hirsch pracował już na planie thrillera "Dig". Z kolei scenariusz napisał Charlie Glass. 

Będzie to film gangsterski jak żaden inny, bo i Floyd był nietuzinkową postacią. Jego historia jest ponadczasowa - mówi sporo o problemach dzisiejszej Ameryki. Jako fan kina gangsterskiego, od Hawksa, przez Scorsesego, po Manna, mogę powiedzieć, że właśnie spełnia się moje marzenie - przekonuje Asher. 

"Dig" - zwiastun poprzedniego projketu Hirscha, Jane'a i LevinaPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones