Harvey Keitel w obsadzie serialu "Tatuażysta z Auschwitz". Gwiazdą projektu polska aktorka Anna Próchniak

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Harvey+Keitel+w+obsadzie+serialu+%22Tatua%C5%BCysta+z+Auschwitz%22.+Gwiazd%C4%85+projektu+polska+aktorka+Anna+Pr%C3%B3chniak-150289
Harvey Keitel w obsadzie serialu "Tatuażysta z Auschwitz". Gwiazdą projektu polska aktorka Anna Próchniak
Harvey Keitel dołączył do obsady serialu "Tatuażysta z Auschwitz". Aktor wcieli się w tytułowego bohatera – więźnia obozu koncentracyjnego, który po latach postanawia opowiedzieć o swoich przeżyciach. Rozgrywająca się w obliczu horroru historia miłosna daje świadectwo odwagi ducha i dobroci, jaka tkwi w ludziach – skomentował. 


O czym opowiada "Tatuażysta z Auschwitz"?


"Tatuażysta z Auschwitz" to głośna książka autorstwa Heather Morris. Autorka opisuje w niej prawdziwą historię Lale Sokolova, a właściwie Ludwiga Eisenberga. W 1942 roku, mając niespełna 26 lat, trafił on do nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Jego zadaniem było tatuowanie przybywających do tego miejsca więźniów, którzy byli zmuszani do morderczej pracy, a jedyną alternatywą była dla nich śmierć w komorze gazowej. Mężczyzna sumiennie wykonuje swoje zadanie, tatuując więźniów z wręcz mechaniczną sprawnością. Gdy po raz pierwszy widzi przywiezioną do obozu Gitę Furman postanawia zrobić wszystko by oboje przeżyli. To historia o miłości, która zdołała przetrwać pomimo tragicznej sytuacji i bestialskich warunków.

Rola Gity Furman przypadła polskiej aktorce Annie Próchniak. Znamy ją z takich filmów jak "Miasto 44", "Najlepszy" czy seriali "Belle epoque" i "Behawiorysta". Poza nią i Harveyem Keitelem zobaczymy m.in. Jonah Hauera-Kinga (jako młodego Lale'a Sokolova) i Melanie Lynskey (jako Heather Morris, autorkę literackiego pierowzoru). 

Anna Próchniak jako Grażyna w filmie "Najlepszy"

Premiera sześcioodcinkowej produkcji zaplanowana jest na 2024 rok. W Polsce będzie można obejrzeć ją na Viaplay.

Ostatnie projekty Harveya Keitela


Harveya Keitela mogliśmy ostatnio zobaczyć m.in. w kontrowersyjnym "Malowanym ptaku" i "Irlandczyku", a także serialach "Mike" i "Skarb narodów: Na skraju historii". Wśród zbliżających się projektów z jego udziałem są m.in. komedia "Spread" oraz akcyjniaki "The Baker", "Joe Baby" i "Hellfire".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones