"Pingwiny z Madagaskaru" przebojem polskich kin

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Pingwiny+z+Madagaskaru%22+przebojem+polskich+kin-109553
Polscy widzowie przyjęli "Pingwiny z Madagaskaru" z otwartymi ramionami. Film trafił do naszych kin w piątek, 30 stycznia, i w premierowy weekend zobaczyło go już 351 892 widzów.

Łącznie z pokazami przedpremierowymi w polskich kinach film obejrzało już 464 284 widzów, wpływy na dzień dzisiejszy wynoszą 9 715 452 zł.

"Pingwiny z Madagaskaru" to kinowa animacja opowiadająca o przygodach czterech pingwinów znanych z cyklu "Madagaskar" i własnego serialu telewizyjnego. Reżyserują Simon J. Smith ("Film o pszczołach") i Eric Darnell ("Madagaskar"). 

Tak pisała o filmie nasza recenzentka: Twórcy animacji, wiedząc, co widzowie lubią najbardziej, kreują nieloty na największe słodziaki na świecie, a dramatyzm budują na fakcie, że wkrótce te wspaniałe stworzonka mogą stać się ofiarą szalonej ośmiornicy. Ekipa DreamWorks w ogóle ma świetnie rozpracowane gusta zarówno dzieci, jak i dorosłych, i wykorzystuje tę wiedzę do zaspokojenia oczekiwań obu tych grup. Starsi dostają masę intertekstualnej rozrywki i fantastyczne żarty językowe, a mniejsi – spektakularne upadki, wywrotki i inne cielesne gagi (które bawią – a jakże – wszystkich bez względu na wiek).