"Preacher" dobiega końca

Twitter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Preacher%22+dobiega+ko%C5%84ca-132579
Mamy złą wiadomość dla fanów serialu "Preacher". Seth Rogen, jeden z jego producentów, ujawnił na Twitterze, że nadchodzący czwarty sezon będzie zarazem ostatnim.

Tweet znajdziecie poniżej:
Szczegóły okoliczności podjęcia decyzji o kasacji serialu nie są znane. Informacja została jednak upubliczniona zaledwie kilka dni po tym, jak Rogen i jego produkcyjny partner Evan Goldberg zakończyli współpracę z Sony i przenieśli się do Lionsgate. "Preacher" realizowany był przez Sony TV na zlecenie stacji AMC.

Bohaterem serialu jest pastor z zachodniego Teksasu imieniem Jesse Custer. Jego ciało zamieszkuje tajemniczy byt, za sprawą którego Jesse ma niezwykłe moce. Wraz ze swoją twardą byłą dziewczyną Tulip i irlandzkim wędrowcem Cassidym Jesse spotka na swojej drodze istoty zamieszkujące niebo, piekło i wszystkie inne plany rzeczywistości.

Serial jest ekranizacją komiksu "Kaznodzieja", o którego realizacji Hollywood marzyło od ponad dwóch dekad. W latach 90. The Weinstein Co. chciało wyprodukować film kinowy z Jamesem Marsdenem w roli głównej. W 2006 roku HBO ogłosiło plan realizacji serialu, ale potem się z tego wycofało, na którym pracował Mark Steven Johnson, uznając projekt za zbyt mroczny i kontrowersyjny. Kolejną próbę parę lat później podjęło studio Sony, które wróciło do pomysłu widowiska kinowego. Jego reżyserem miał być Sam Mendes. Ostatecznie prawa do serialowej ekranizacji przejęła w 2014 roku stacja AMC. Pierwszy sezon zadebiutował w 2016 roku.

Premiera czwartego sezonu zaplanowana jest na sierpień.
Udostępnij: