To już pewne! Będzie sequel serialu "Spartakus". Wróci ulubiony złoczyńca

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Spartacus%3A+House+of+Ashur%22.+Starz+zapowiada+sequel+serialu+%22Spartakus%22-152791
To już pewne! Będzie sequel serialu "Spartakus". Wróci ulubiony złoczyńca
Aktorzy jeszcze nie zdążyli ratyfikować umowy z wytwórniami kończącymi strajk, a stacja Starz już ogłasza nowy, ambitny projekt. To serial "Spartacus: House of Ashur"!

Ashur nie zginął? Co zobaczymy w nowym serialu?O tym, że Starz planuje powrót do świata znanego z serialu "Spartakus", informowaliśmy już zimą. Wtedy jednak nie wiedzieliśmy nic na jego temat. Teraz to się zmieniło.

Projekt nosi tytuł "Spartacus: House of Ashur", co fanów serialu może zaskoczyć. W nowym show okaże się bowiem, że Ashur, jeden z ulubionych złoczyńców oryginalnego cyklu, nie zginął na Górze Wezuwiusz w sezonie "Spartakus: Zemsta". Zamiast tego otrzymał szkołę gladiatorów należącą kiedyś do Batiatusa. To nagroda za pomoc Rzymianom w zabiciu Spartakusa i tym samym doprowadzenia do fiaska jego rebelii.

Nick E. Tarabay, który wcielał się w Ashura w trzech sezonach serialu "Spartakus", oczywiście powróci.

Za projekt odpowiada twórca cyklu Steven S. DeKnight.


Spartakus - wielki bohater stacji StarzStworzony przez Stevena S. DeKnighta serial historyczny "Spartakus: Krew i piach" miał swoją premierę na antenie stacji Starz w 2010 roku. Jego gwiazdą był Andy Whitfield. Tytuł okazał się wielkim sukcesem stając się jednym z pierwszych wielkich przebojów Starz.

Niestety prace nad drugim sezonem musiały zostać przerwane, ponieważ u Andy'ego Whitfielda wykryto chłoniaka nieziarnicznego. Aktor zmarł we wrześniu 2011 roku, na miesiąc przed 40. urodzinami.

Starz jednak nie zamierzało zakończyć serialu. W oczekiwaniu na drugi sezon "Spartakus: Zemsta", w którym w głównej roli pojawił się Liam McIntyre, powstał prequel "Spartakus: Bogowie areny". Cykl zakończył się na trzeciej odsłonie głównej serii, która nosi tytuł "Spartakus: Wojna potępionych".

Zwiastun serialu "Spartakus: Zemsta"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones