Dave Bautista gwiazdą adaptacji "God of War"?

Allocine / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Dave+Bautista+gwiazd%C4%85+adaptacji+%22God+of+War%22-128569
Steven S. DeKnight, reżyser "Pacific Rim: Rebelii", chce nakręcić adaptację gry wideo "God of War". W tym celu spotkał się nawet z przedstawicielami pionu wydawniczego Sony oraz marki PlayStation. Obraz miałby otrzymać kategorię wiekową R, zaś w głównej roli Boga Wojny Kratosa widziałby Dave'a Bautistę, czyli Draxa ze "Strażników galaktyki""Zawsze byłem olbrzymym fanem serii. A ostatnia gra jest po prostu piękna i fenomenalna. Chciałbym przenieść tę historię na wielki ekran - powiedział reżyser w wywiadzie. Spytany o swój wybór aktora, odparł: "Dave to jedyny człowiek, o którym mógłbym w takiej sytuacji pomyśleć. Możesz nakręcić z nim film dramatyczny, a do tego obraz pełen humoru, akcji i prawdziwych emocji".  

Jako, że DeKnight, mówiąc delikatnie, nie nakręcił właśnie najbardziej kasowego filmu w dziejach kina, Sony wcale nie musi być chętne, żeby powierzyć mu realizację tak dużej produkcji. Z drugiej strony, historia uczy, że jeśli chodzi o fanów, którzy przy okazji są reżyserami, efekt jest zazwyczaj satysfakcjonujący. Myślicie, że to może się udać? 

"God of War", na dzień dzisiejszy czołowy kandydat do tytułu gry roku 2018, to sequel i zarazem reboot serii gier o przygodach Kratosa, upadłego Boga Wojny z greckiego panteonu. Tym razem Kratos znajduje azyl wśród nordyckich bóstw, lecz jego spokój zostaje zmącony, a bohater ponownie wkracza na krwawy szlak. W podróży towarzyszy mu syn, Atreus, z kolei celem wyprawy jest spełnienie ostatniej woli nieżyjącej matki chłopaka.