Tajemniczy projekt Stevena Soderbergha. Co wiemy o serialu "The Pendulum Project"?

The Playlist / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22The+Pendulum+Project%22%3A+o+czym+opowie+nowy+serial+Stevena+Soderbergha+Michael+Cera+i+Liev+Schreiber+w+obsadzie-149335
Tajemniczy projekt Stevena Soderbergha. Co wiemy o serialu "The Pendulum Project"?
źródło: Getty Images
autor: Emma McIntyre
Steven Soderbergh nie zwalnia tempa. Na premierę czekają film "Magic Mike: Ostatni taniec" oraz zrealizowany dla HBO Max miniserial "Full  Circle". W międzyczasie autor "Seksu, kłamstw i kaset wideo" zdążył zrealizować jeszcze jeden projekt – serial "The Pendulum Project".

Co wiemy o "Pendulum Project" Stevena Soderbergha?


Steven Soderbergh nie ujawnił zbyt wielu szczegółów na temat "Pendulum Project". W tajemnicy trzymana jest m.in. fabuła serialu. Dziennikarzom portalu The Playlist udało się jednak ustalić, że jest to satyra z elementami science fiction. Autorem scenariusza jest Kurt Andersen, pisarz, dziennikarz i eseista znany m.in. jako jeden z wydawców satyrycznego "Spy Magazine". Ma on w dorobku kilka powieści i reportaży, m.in. "Evil Geniuses: The Unmaking of America" i "Fantasyland: How America Went Haywire". W obsadzie znaleźli się m.in.  Michael Cera, komik Roy Wood Jr. i Liev Schreiber.

Zdjęcia powstały w Nowym Jorku pomiędzy pracami nad filmem "Magic Mike: Ostatni taniec" a miniserialem "Full  Circle". W przeciwieństwie do tych projektów "Pendulum" zostało sfinansowane z niezależnych źródeł. Na razie nie wiadomo, która stacja lub platforma streamingowa będzie dystrybuować serial. 

Najważniejsze filmy Stevena Soderbergha


Debiut Stevena Soderbergha, czyli dramat "Seks, kłamstwa i kasety wideo", został nagrodzony w Cannes Złotą Palmą. Na uwagę zasługują takie jego filmy jak "Co z oczu, to z serca", nagrodzone Oscarami "Traffic" i "Erin Brockovich", trylogia "Ocean's Eleven: Ryzykowna gra", "Ocean's Twelve: Dogrywka"  i "Ocean's 13", "Contagion – Epidemia strachu", "Magic Mike", a także opowiadający o początkach nowoczesnej chirurgii serial "The Knick". W ostatnich latach Soderbergh chętnie współpracował z platformami VOD. Dla Netfliksa zrealizował prezentowaną na festiwalu w Wenecji "Pralnię" oraz dramat sportowy "Wysokie loty". Dla HBO Max nakręcił z kolei komediodramat "Niech gadają", thrillery "Bez gwałtownych ruchów" i "KIMI" oraz serial "Full Circle".

Zobaczcie zwiastun filmu "Magic Mike: Ostatni taniec": 
Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ 2023. TUTAJ znajdziecie pełną listę nominacji. Wybierzcie swoich faworytów!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones