Czy Steven Soderbergh nakręci nowe "Ocean's 11"? Znamy odpowiedź

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Czy+Steven+Soderbergh+nakr%C4%99ci+nowe+%22Ocean%27s+11%22+Znamy+odpowied%C5%BA+%E2%80%93+Filmweb-153402
Czy Steven Soderbergh nakręci nowe "Ocean's 11"? Znamy odpowiedź
źródło: materialy promocyjne
Kiedy George Clooney zapowiedział, że jest duża szansa na powstanie nowej części "Ocean's 11", czyli "Ocean's 14", wiele osób zadawało sobie pytanie, czy Steven Soderbergh jako twórca poprzednich części ("Ocean's Eleven: Ryzykowna gra", "Ocean's Twelve: Dogrywka" i "Ocean's 13") ponownie stanie za kamerą. Znamy już odpowiedź reżysera. Otóż nie. Soderbergh nie chce kręcić czwartej części cyklu. Podobno.

Dlaczego Steven Soderbergh nie nakręci "Ocean's 14"?


Chociaż sam Soderbergh nie wypowiedział się na ten temat oficjalnie, bliskie reżyserowi źródła donoszą, że twórca nie jest zainteresowany powrotem za kamerę cyklu "Ocean's". Jest to spójne z tym, co mówił po śmierci jednej z gwiazd serii, Berniego Maca w 2008 roku:

Po odejściu Berniego Maca nie sądzę, żeby ktokolwiek z nas chciał do tego wracać – powiedział Soderbergh. Skończyłem – dodał. 

W 2020 roku zmarł także Carl Reiner wcielający się w cyklu w Saula Blooma. 

Brad Pitt i George Clooney w "Ocen's Eleven"
W związku z tym pojawiły się domysły, czy filmu nie wyreżyseruje sam George Clooney, któremu najwyraźniej bardzo zależy na nakręceniu kolejnej części

George Clooney o "Ocean's 14"


Mamy bardzo dobry scenariusz kolejnej części "Ocean's", więc możliwe, że nakręcimy kolejny film. Szczerze mówiąc, to naprawdę świetny scenariusz, powiedział George Clooney podczas promocji swojego nowego filmu "The Boys in the Boat".

Clooney zaznaczył jednak, że film – jeśli powstanie – złamie numeryczny schemat tytułów i nie będzie nazywał się "Ocean's 14". Nie chciałbym nazywać filmu w ten sposób. Mamy pomysł na coś w rodzaju "W starym, dobrym stylu", powiedział gwiazdor.

Zwiastun filmu "Ocean's 13"


Danny Ocean wraz ze swoim gangiem postanawia pogrążyć finansowo i skompromitować bezwzględnego właściciela kasyn i hoteli, Willy'ego Banka.


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones