Zazie Beetz w serialu Stevena Soderbergha

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Zazie+Beetz+w+serialu+Stevena+Soderbergha-147653
Zazie Beetz w serialu Stevena Soderbergha
źródło: Getty Images
autor: Michael Tullberg
Zazie Beetz ("Atlanta") powróci do współpracy ze Stevenem Soderberghiem. Aktorka, która spotkała się z reżyserem na planie filmu "Wysokie loty", zagra główną rolę w przygotowywanym dla HBO Max serialu "Full Circle". Scenarzystą projektu jest Ed Solomon ("Bill i Ted ratują wszechświat").

"Full Circle" – o czym opowie serial?"Full Circle" będzie polifoniczną historię o współczesnych nowojorczykach. W jej centrum będzie śledztwo w sprawie porwania dziecka, które połączy kilka odległych sobie postaci.

Ponoć Beetz ma wcielić się w agentkę U.S. Postal Inspection Service, odłamu służb mundurowych odpowiadających za ochronę amerykańskiej poczty i przeciwdziałaniu przestępstwom popełnianych za jej pomocą.

Serial jest kolejną współpracą między Soderberghiem, Solomonem i producentem Casey’em Silverem – trójka współpracowała już przy powstałym dla HBO Max filmie "Bez gwałtownych ruchów".

Soderbergh i współpraca z HBO Max
W styczniu 2020 roku ogłoszono, że Steven Soderbergh podpisał trzyletnią umowę z HBO i HBO Max na produkcję formatów telewizyjnych oraz filmów. Pierwszym wspólnym projektem został komediodramat "Niech gadają". W rolach głównych zagrali Meryl Streep, Candice Bergen, Dianne Wiest i Lucas Hedges.

Akcja ubiegłorocznego "Bez gwałtownych ruchów" toczy się w 1955 roku w Detroit. Bohaterami jest grupa drobnych przestępców, którzy zostają wynajęci, by ukraść pewien dokument. Po akcji, która kończy się porażką, podejmują się odnalezienia zleceniodawcy. W tym celu podejmują się wędrówki przez podzielone rasowo, dynamicznie zmieniające się miasto. Na ekranie pojawili się Benicio del Toro, Don Cheadle, David Harbour, Ray Liotta i Jon Hamm.

Ostatnim projektem reżysera była "KIMI". To opowieść o cierpiącej na agorafobię kobiecie (Zoë Kravitz), która przypadkowo trafia na nagranie będące dowodem brutalnego morderstwa. Chce zgłosić sprawę, spotyka się jednak z oporem i biurokracją. Wkrótce dochodzi do wniosku, że chcąc osiągnąć cel, będzie musiała przezwyciężyć lęk i opuścić mieszkanie.


Wiemy już, że obie strony nie poprzestaną na tych projektach. W przygotowaniu jest "Magic Mike's Last Dance" – nowy i zarazem ostatni film w serii. W odróżnieniu od sequela "Magic Mike XXL" z 2015 roku Soderbergh pojawi się za kamerą, a jako tytułowy bohater powróci Channing Tatum.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones