SERIAL KILLERS: Oceniamy serial "Pełne koło" (reżyseria: Steven Soderbergh)

Filmweb autor: , /
https://www.filmweb.pl/news/SERIAL+KILLERS%3A+Oceniamy+serial+%22Pe%C5%82ne+ko%C5%82o%22+%28re%C5%BCyseria%3A+Steven+Soderbergh%29-151507
SERIAL KILLERS: Oceniamy serial "Pełne koło" (reżyseria: Steven Soderbergh)
źródło: Materiały prasowe
"Pełne koło" to nowy serial Stevena Soderbergha, reżysera m.in. "Traffic", "Erin Brockovich" i "Ocean's Eleven". Laureat Oscara opowiada polifoniczną historię o współczesnych nowojorczykach. W jej centrum znajduje się śledztwo w sprawie porwania dziecka, które połączy kilka odległych sobie postaci. O produkcji Max rozmawiają Julia Taczanowska i Jakub Popielecki.
 

Serial Killers: Oceniamy serial "Pełne koło"
Serial Killers: Oceniamy serial "Pełne koło"W najnowszym odcinku programu "Serial Killers" Jakub Popielecki i Julia Taczanowska rozmawiają o dwóch pierwszych odcinkach serialu Stevena Soderbergha "Pełne koło". Dziennikarze portalu Filmweb porównują serial do innych produkcji reżysera, takich jak m.in. "Traffic" oraz "Panaceum". Reżyser wykorzystuje tu metafory efektu motyla i sześciu stopni oddalenia, by opowiedzieć polifoniczną historię o impasach globalizacji, rozpisaną na szereg bohaterów, których losy wiążą się w nieoczekiwany sposób. Jakie jeszcze tajemnice skrywają postacie? Czy Soderbergh pokazał się od najlepszej strony jako reżyser?

O czym opowiada "Pełne koło"?
Akcja serialu "Pełne koło" rozgrywa się w Nowym Jorku, a fabularnym punktem wyjścia jest próba porwania wnuka popularnego telewizyjnego szefa kuchni przez szefową gujańskiej mafii. Z czasem intryga zatacza coraz szersze kręgi i wplątują się w nią kolejne, coraz bardziej oddalone od centrum wydarzeń postacie.

Scenariusz` napisał Ed Solomon ("Bez gwałtownych ruchów", "Mozaika"). W obsadzie znaleźli się m.in. Dennis Quaid, Zazie Beetz, Claire Danes, Timothy Olyphant, Jim Gaffigan, Jharrel Jerome i CCH Pounder.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones