"Vaiana" powróci! Dwayne Johnson ogłasza aktorską wersję

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Vaiana%22+powr%C3%B3ci+Dwayne+Johnson+og%C5%82asza+aktorsk%C4%85+wersj%C4%99+%E2%80%93+Filmweb-150181
"Vaiana" powróci! Dwayne Johnson ogłasza aktorską wersję
źródło: materialy promocyjne
Pamiętacie Vaianę aka Moanę z "Vaiany: Skarb oceanu"? Dwayne Johnson – który gra w animacji półboga i przyjaciela głównej bohaterki – oraz Bob Iger, czyli prezes i dyrektor generalny studia Disney, ogłosili aktorską wersję filmu. Panowie nagrali specjalnie na tę okazję filmik prosto z Hawajów, gdzie spotkali się na dorocznym zebraniu akcjonariuszy Disneya. 

Plan nakręcenia nowej "Moany"/"Viany" wpisuje się w zapoczątkowaną już kilka lat temu strategię Disneya na odświeżanie swoich hitów z prawdziwymi aktorami. Do tej pory powstały już m.in. "Piękna i Bestia", "Aladyn", "Mulan", a w maju tego roku zobaczymy "Małą Syrenkę".

"Vaiana: Skarb oceanów" – O czym opowiada?


Debiutująca w 2016 roku "Vaiana" to animowana opowieść o przygodach nastolatki, która chcąc dokończyć dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję. Podczas podróży poznaje potężnego niegdyś półboga Maui. Od tego momentu wspólnie żeglują przez bezmiar oceanu, który nie szczędzi im karkołomnych przygód, obfitujących w spotkania z ogromnymi potworami. 

Film walczył w 2017 roku o Oscary w dwóch kategoriach: dla animacji i za piosenkę.

"Moana"/"Vaiana: Skarb oceanów" – Co wiemy o aktorskiej wersji?


Dwayne Johnson związany rodzinnymi więzami z Hawajami został producentem projektu. Auli'i Cravalho użyczająca w animacji głosu Moanie objęła natomiast stanowisko producentki wykonawczej. Wiadomo również, że przy nowej wersji będzie pracował scenarzysta oryginału Jared Bush, który ma na swoim koncie także takie produkcje, jak "Nasze magiczne Encanto" oraz "Zwierzogród". Na razie nie podano, jaką funkcję będzie pełnił. 

Dla Johnsona "Vaiana" jest wyjątkowo ważnym projektem także ze względu na prywatny wątek z jego życia. Aktor zdradził go w słowach:

Ta historia to moja kultura; jest znacząca dla świetności i waleczności naszego ludu. Noszę tę kulturę z dumą na mojej skórze i w mojej duszy. To wspaniała okazja do ponownego połączenia się z Maui, który został zainspirowany maną (siłą życiową według hawajskich wierzeń – przyp. red.) i duchem mojego zmarłego dziadka, Wysokiego Wodza Petera Maivii.

"Vaiana: Skarb oceanów" – zwiastun

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones