"Zaczynam lubić słońce" - Jakub Błaszczykowski o filmie "Kuba". Zobacz wywiad

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/%22Zaczynam+lubi%C4%87+s%C5%82o%C5%84ce%22+-+Jakub+B%C5%82aszczykowski+o+filmie+%22Kuba%22.+Zobacz+wywiad-154283
"Zaczynam lubić słońce" - Jakub Błaszczykowski o filmie "Kuba". Zobacz wywiad
Na platformie Prime Video zadebiutował dziś dokument "Kuba", którego tytułowym bohaterem jest legendarny piłkarz i kapitan reprezentacji Polski, Jakub Błaszczykowski. Co przekonało sportowca, by opowiedział przed kamerą swoją niezwykłą historię? Czy film może zainspirować mężczyzn do mówienia głośno o swoich uczuciach? Jakie pożytki przynosi gra w "Fifę" i "Heroes III"? Odpowiedzi szukajcie w poniższym materiale. Na rozmowę z Błaszczykowskim oraz reżyserem Janem Dybusem zaprasza Łukasz Muszyński.          

Jakub Błaszczykowski i Jan Dybus w rozmowie z Filmwebem


"Kuba": o filmieW filmie zobaczymy wzloty i upadki Kuby, prywatne życie i piłkarską drogę. Nie zabraknie emocji, trudnych tematów i szczerych do bólu słów – płynących nie tylko z ust samego Błaszczykowskiego. Widzowie będą mogli towarzyszyć legendarnemu piłkarzowi  w najważniejszych momentach piłkarskiej kariery: od pierwszych amatorskich meczów w rodzinnych Truskolasach, przez decydujące bramki w starciach z klubami Bundesligi, gol przeciwko Rosji na Euro 2012, finał Ligi Mistrzów w 2013 roku, nieodżałowany karny w meczu z Portugalią na Euro 2016, aż po zakończenie piłkarskiej kariery latem 2023 roku.   


W filmie, oprócz samego Kuby Błaszczykowskiego i jego bliskich, zobaczymy również związane z Kubą zasłużone postaci z piłkarskiego świata, m.in. Jürgena Kloppa, Roberta Lewandowskiego, İlkay Gündoğana, Matsa Hummelsa, Marco Reusa, Adama Nawałkę, Łukasza Piszczka, Jerzego Brzęczka i wielu innych.

Oprócz boiskowych historii "Kuba" ukaże również niepokazywaną dotąd twarz Błaszczykowskiego, portretując jego prywatne, nieznane kibicom oblicze i odsłaniając wątki osobiste. Widzowie poznają Kubę z innej, nieujawnionej do tej pory przez bohatera strony.

Łukasz Muszyński, Jakub Błaszczykowski i Jan Dybus

W moim życiu wiele razy się potykałem i się tego nie wstydzę. Wręcz przeciwnie, mam nadzieję, że moja historia stanie się inspiracją dla młodego pokolenia. Bo po każdej porażce można się podnieść. Podczas pracy z ekipą filmową nie gryzłem się w język, nie chowałem się za wyuczonymi formułkami. I cieszę się, że tę autentyczność udało się przenieść na ekran – mówi Kuba Błaszczykowski.

Kuba wpuścił naszą ekipę do swojego życia, bez cenzury, za co jestem mu ogromnie wdzięczny. Dzięki temu udało się nam uchwycić jego mocny charakter, upartość w dążeniu do celu i bezkompromisową osobowość. Trudno mi sobie wyobrazić lepszego filmowego bohatera – człowieka pełnego emocji, zabawnego, ale też takiego, który nie wstydzi się swoich potknięć. Historia Kuby jest uniwersalna 
i wierzę, że poruszy nie tylko fanów interesujących się na co dzień piłką nożną – mówi Jan Dybus.  

Zwiastun filmu "Kuba"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones