"Kuba": zwiastun filmu o Jakubie Błaszczykowskim. Data premiery na Prime Video ujawniona

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/%22Kuba%22%3A+zwiastun+filmu+o+Jakubie+B%C5%82aszczykowskim.+Data+premiery+na+Prime+Video+ujawniona-153835
"Kuba": zwiastun filmu o Jakubie Błaszczykowskim. Data premiery na Prime Video ujawniona
23 lutego na platformie Amazon Prime Video zadebiutuje dokument "Kuba", którego tytułowym bohaterem jest słynny polski piłkarz Jakub Błaszczykowski. Poniżej znajdziecie zwiastun oraz plakat filmu w reżyserii Jana Dybusa ("Wilk").

"Kuba": zwiastun i plakat
"Kuba": takiego Błaszczykowskiego nie znaliścieW filmie zobaczymy wzloty i upadki Kuby, prywatne życie i piłkarską drogę. Nie zabraknie emocji, trudnych tematów i szczerych do bólu słów – płynących nie tylko z ust samego Błaszczykowskiego. Widzowie będą mogli towarzyszyć legendarnemu piłkarzowi  w najważniejszych momentach piłkarskiej kariery: od pierwszych amatorskich meczów w rodzinnych Truskolasach, przez decydujące bramki w starciach z klubami Bundesligi, gol przeciwko Rosji na Euro 2012, finał Ligi Mistrzów w 2013 roku, nieodżałowany karny w meczu z Portugalią na Euro 2016, aż po zakończenie piłkarskiej kariery latem 2023 roku.

W filmie, oprócz samego Kuby Błaszczykowskiego i jego bliskich, zobaczymy również związane z Kubą zasłużone postaci z piłkarskiego świata, m.in. Jürgena Kloppa, Roberta Lewandowskiego, İlkay Gündoğana, Matsa Hummelsa, Marco Reusa, Adama Nawałkę, Łukasza Piszczka, Jerzego Brzęczka i wielu innych.


Oprócz boiskowych historii, KUBA ukaże również niepokazywaną dotąd twarz Błaszczykowskiego, portretując jego prywatne, nieznane kibicom oblicze i odsłaniając wątki osobiste. Widzowie poznają Kubę z innej, nieujawnionej do tej pory przez bohatera strony.

W moim życiu wiele razy się potykałem i się tego nie wstydzę. Wręcz przeciwnie, mam nadzieję, że moja historia stanie się inspiracją dla młodego pokolenia. Bo po każdej porażce można się podnieść. Podczas pracy z ekipą filmową nie gryzłem się w język, nie chowałem się za wyuczonymi formułkami. I cieszę się, że tę autentyczność udało się przenieść na ekran – mówi Kuba Błaszczykowski.

"Kuba" to druga współpraca Amazon Prime i Papaya Films po dokumencie "Lewandowski. Nieznany", a zarazem kolejny dokument sportowy osadzony w świecie piłkarskim. Producentem kreatywnym filmu jest Kacper Sawicki, a reżyserem Jan Dybus. Za zdjęcia odpowiadają Marianna Klein i Igor Połaniewicz.


Kuba wpuścił naszą ekipę do swojego życia, bez cenzury, za co jestem mu ogromnie wdzięczny. Dzięki temu udało się nam uchwycić jego mocny charakter, upartość w dążeniu do celu i bezkompromisową osobowość. Trudno mi sobie wyobrazić lepszego filmowego bohatera – człowieka pełnego emocji, zabawnego, ale też takiego, który nie wstydzi się swoich potknięć. Historia Kuby jest uniwersalna 
i wierzę, że poruszy nie tylko fanów interesujących się na co dzień piłką nożną – mówi Jan Dybus.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones