1 lipca rusza BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane

https://www.filmweb.pl/news/1+lipca+rusza+BNP+Paribas+Kino+Letnie+Sopot-Zakopane-142862
1 lipca rusza BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane

Sopockie molo i zakopiańskie Krupówki już wkrótce ponownie zamienią się w wyjątkowe sale kinowe pod gwiazdami. W pierwszy dzień wakacji rusza jedno z najważniejszych wydarzeń lata - XIV edycja festiwalu BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane. Festiwal jest wyrazem pasji i zachwytu nad kinem, które zmienia świat i czyni nas lepszymi. To właśnie na tym zadaniu koncentruje się tegoroczna edycja festiwalu, który z powodzeniem dołącza do grona światowych imprez filmowych realizowanych pod hasłem #WeLoveCinema.
Festiwalowe kina, zlokalizowane w ulubionych wakacyjnych destynacjach – nad morzem, w górach i wśród mazurskich jezior – będą otwarte i bezpłatnie dostępne przez cały lipiec i sierpień. W Sopocie widzowie będą mogli codziennie oglądać filmowe hity na najdłuższym w Europie drewnianym molo, a w Zakopanem u podnóża Tatr z widokiem na Giewont. Dodatkowo, we wszystkie wakacyjne wtorki i środy festiwal zacumuje w Giżycku, gdzie projekcje filmowe zaplanowano w Ekomarinie, nad przepięknym jeziorem Niegocin. To wyjątkowe miejsce, w którym filmy można oglądać również z zacumowanych jachtów.

Razem naprawiamy świat
- Bardzo się cieszę, że festiwal, który przez ostatnie 13 lat stał się jednym z najważniejszych kulturalnych wydarzeń lata, nabiera nowego, międzynarodowego wymiaru. Nie bez przyczyny naszym tegorocznym partnerem tytularnym jest Bank BNP Paribas, z którym chcemy wspólnie realizować 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju. Kino Letnie zrodziło się z miłości do filmu i wiary w jego moc. Wiele pozycji z repertuaru tegorocznej edycji porusza tak ważne dla nas wszystkich tematy jak zmiany klimatyczne, problem ubóstwa czy nierówności. Wierzymy, że wychodząc od małych kroków w naszym codziennym życiu możemy razem realizować globalny plan naprawy świata, w czym kino zawsze odgrywało bardzo ważną rolę - mówi Paweł Adamski, Prezes Outdoor Cinema, Dyrektor Festiwalu.

Zrównoważony repertuar na każdy dzień
Festiwal rozpocznie się 1 lipca (czwartek) mocnym akcentem - multimedialnym widowiskiem Luca Bessona i Yanna Arthusa-Bertranda "Home - S.O.S. Ziemia!". Repertuar festiwalu został tradycyjnie podzielony na dni tematyczne, z których trzy - wtorki, czwartki i niedziele odbywają się pod patronatem Banku BNP Paribas i poruszają tematykę Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Poniedziałki: Siła Muzyki
Wtorki: Otwarci na świat
Środy: Oscary
Czwartki: Świat Cię potrzebuje
Piątki ze Storytel: kino w związku z literaturą
Soboty: Komedie, komedie
Niedziele: Kobieta z kamerą

Objęcie festiwalu Kino Letnie Sopot-Zakopane patronatem tytularnym jest naturalną konsekwencją naszej miłości do kina. Od lat działamy na rzecz kinematografii - restaurujemy stare filmy, wspieramy kino we wprowadzaniu innowacji technologicznych, angażujemy się w ponad 40 festiwali filmowych w całej Europie. Cieszymy się, że w tym roku do tego grona dołącza wyjątkowe wydarzenie filmowe – najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy w Polsce odbywający się w formule kina letniego. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy kochają oglądać filmy do Sopotu, Zakopanego i Giżycka, szczególnie w festiwalowe wtorki, czwartki i niedziele, kiedy kino przemówi obrazami w tematach ważnych dla całej ludzkości – mówi Małgorzata Wasiuk, Dyrektor Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji w Banku BNP Paribas.

Pełny repertuar, harmonogram projekcji i zwiastuny filmów na stronie www.kinoletnie.pl
 
Aktualności, relacje i ciekawostki dostępne na Facebooku i Instagramie @BNPParibasKinoLetnie

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, obowiązuje jedynie bilet wstępu na molo w Sopocie.
Udostępnij: