15. Millennium Docs Against Gravity: M.I.A. w Polsce!

https://www.filmweb.pl/news/15.+Millennium+Docs+Against+Gravity%3A+M.I.A.+w+Polsce-127898
M.I.A. przyjedzie do Warszawy z okazji polskiej premiery filmu "MATANGI / MAYA / M.I.A." w reżyserii Stevea Loveridgea. Na 15. Festiwalu Filmowym Millennium Docs Against Gravity odbędą się aż dwa spotkania widowni Festiwalu z artystką – w piątek 11 maja w Kinie Luna i w sobotę 12 maja w Kinotece.


M.I.A., wokalistka, kompozytorka, producentka, ma na swoim koncie nominację do Oscara za utwór "Paper Planes" wykorzystany w filmie "Slumdog. Milioner z ulicy" Danny'ego Boyle'a, pięć świetnie przyjętych płyt, niezliczone okładki magazynów i trasy koncertowe. Teraz polska publiczność będzie mogła jeszcze lepiej poznać tę artystę – dzięki filmowi opowiadającemu jej historię, i spotkać się z artystkę!

Nigdy wcześniej niepokazywane materiały autorstwa M.I.A.

Film "MATANGI / MAYA / M.I.A." w reżyserii Stevea Loveridgea, oparty na nigdy wcześniej niepokazywanych materiałach archiwalnych autorstwa M.I.A., jest intymnym portretem tej nietuzinkowej artystki, pokazującym, w jaki sposób wykorzystuje ona muzykę pop jako narzędzie polityczne i dlaczego tak bardzo zależy jej na byciu outsiderką zbuntowaną wobec ograniczeń, niesprawiedliwości systemu, hipokryzji i zakłamania politycznego.

M.I.A. łączy w swojej twórczości wiele różnych gatunków, w tym hip-hop, ragga, dancehall i electro. Film pokazuje w jaki sposób M.I.A. wykorzystuje muzykę jako narzędzie polityczne i dlaczego tak bardzo zależy jej na byciu outsiderką zbuntowaną wobec ograniczeń, niesprawiedliwości systemu, hipokryzji i zakłamania politycznego.

W piątek 11 maja odbędzie się polska premiera filmu "MATANGI / MAYA / M.I.A.", która odbędzie się w Kinie Luna o godz. 19:00. Po premierze spotkanie z artystką. Kolejna szansa na spotkanie z M.I.A. następnego dnia – po projekcji filmu w warszawskiej Kinotece, która rozpocznie się o godz. 20:30.

M.I.A. oraz filmy o Vivienne Westwood i Grace Jones

W programie 15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity także inne buntowniczki świata popkultury – o których filmy są prezentowane w sekcji Muza i Wena.

Film "Westwood: punkówa, ikona, aktywistka" Lorny Tucker przybliża fascynującą postać damy Vivienne Westwood, angielskiej projektantki mody, która od 40 lat na nowo definiuje brytyjską modę i jest odpowiedzialna za stworzenie wielu głośnych stylizacji naszych czasów.

Sophie Fiennes w "Grace Jones" przedstawia portret tytułowej ikony popkultury lat 70. i 80., piosenkarki, aktorki, modelki, symbolu oryginalnego stylu, wyrafinowanego smaku oraz Nowego Jorku.

15. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity już wkrótce! Odbędzie się w dniach 11-20 maja w Warszawie i Wrocławiu, w Gdyni 16-25 maja, w Lublinie 13–21 maja. Lokalna edycja festiwalu będzie miała miejsce także w Bydgoszczy, która odbędzie się 19–26 maja.
Udostępnij: