Miał kręcić "Diunę", zrobi konkurencję "The Last of Us"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Amazon+szykuje+konkurencj%C4%99+dla+%22The+Last+of+Us%22+HBO.+Niedosz%C5%82y+re%C5%BCyser+prequela+%22Diuny%22+za+kamer%C4%85-149792
Miał kręcić "Diunę", zrobi konkurencję "The Last of Us"
źródło: Getty Images
autor: Frazer Harrison
To była szybka piłka. Dopiero co dowiedzieliśmy się, że Johan Renck, nagradzany autor serialu HBO "Czarnobyl", porzucił prequel "Diuny" zatytułowany "Dune: The Sisterhood", a już słyszymy, że przeniósł się do konkurencji. Dla Amazon Studios wyreżyseruje "The Day of the Triffids".

Kultowa powieść sf "Dzień Tryfidów" i ambitne plany ekranizacji Amazonu"Dzień Tryfidów" to jednak z najbardziej cenionych wczesnych powieści sf, która łączy temat biologicznej apokalipsy z inwazją obcych. Akcja opublikowanej w 1951 roku powieści rozgrywała się w niedalekiej przyszłości. Ludzkość poszukuje alternatywnych paliw. Rośliny zwane Tryfidami, które miały zażegnać kryzys, okazują się przyczyną apokalipsy na globalną skalę. Miliony ludzi niespodziewanie ślepną, a garstka ocalałych pod wodzą doktora Billa Masena musi stoczyć walkę z Tryfidami.

Powieść Johna Wyndhama była już kilkukrotnie przenoszona na duże i małe ekrany. W 1962 roku powstał film "Dzień Tryfidów". W 1981 powstał miniserial. Po raz drugi serialowa wersja została zrealizowana w 2009 roku.

Amazon zamierza jednak zaproponować fanom science fiction inne podejście do oryginału. Zamiast jednego serialu przygotowanych zostanie kilka mini serii. Każda będzie opowiadać o inwazji z perspektywy różnych bohaterów żyjących w różnych miejscach na Ziemi.


Johan Renck i serialowy prequel "Diuny"Urodzony w Szwecji Johan Renck wyrobił sobie w Hollywood nazwisko pracując przy tak popularnych serialach jak "The Walking Dead" i "Breaking Bad". Prawdziwym przełomem okazał się podziwiany przez krytyków "Czarnobyl".

To właśnie dzięki temu serialowi HBO Max zdecydowało się zaproponować mu pozycję reżysera i producenta "Dune: The Sisterhood". Projekt pomyślany jest jako prequel widowiska kinowego Denisa Villeneuve'a "Diuna". Jego akcja rozgrywa się 10 tysięcy lat wcześniej i ukaże kulisy powstania rządzącej znaną galaktyką zza kulis żeńską organizacją Bene Gesserit, której ambitny projekt eugeniczny miał doprowadzić do wyznaczenia nowego kierunku rozwoju ludzkości.

Renck jednak niespodziewanie porzucił projekt. Jak informowaliśmy na stronach Filmwebu, doszło do konfliktu wizji z producentami HBO Max. W konsekwencji reżyser usunął ze swoich mediów społecznościowych wszystkie wzmianki o tym serialu.

Zwiastun serialu "Dzień Tryfidów" z 2009 roku


Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszym corocznym plebiscycie NAGRODY FILMWEBU 2023. TUTAJ znajdziecie nominacje w 13 kategoriach. Wybierzcie najlepszych!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones