Anna Mucha dostanie odszkodo- wanie od "Faktu"

Wirtualnemedia.pl /
https://www.filmweb.pl/news/Anna+Mucha+dostanie+odszkodo-+wanie+od+%22Faktu%22-33115
Gwiazda serialu "M jak miłość", Anna Mucha, wygrała proces z gazetą "Fakt". Dostanie 75 tysięcy złotych. Aktorka wytoczyła proces dziennikowi po tym, jak opublikował zdjęcia aktorki opalającej się półnago na plaży w Egipcie.

- Jestem pierwsza osobą, która wytoczyła Faktowi proces. Sprawa ciągnęła się pięć lat i wreszcie odetchnęłam z ulgą - ja i moja rodzina - komentuje dla portalu Wirtualnemedia.pl, wczorajszy wyrok sądu apelacyjnego, Anna Mucha.

- Ta publikacja, moje nagie zdjęcia na plaży, to był zamach na moją prywatność. Poczułam się tak, jak zgwałcona kobieta... - dodaje Mucha.

Zaznacza, że nie poszła na układ z "Faktem", choć dostała od gazety propozycję ugody. - To byłoby niesmaczne. Ludzie z "Faktu" nie są dla mnie partnerami do rozmowy - mówi nam Mucha.

Według aktorki przedstawiciele "Faktu" tłumaczyli w sądzie, że bronią prawa do informacji. Jednak sąd przyznał rację aktorce i nakazał gazecie publiczne przeprosiny oraz wypłacić odszkodowanie w wysokości 75 tysięcy złotych.

- O ile mi wiadomo odszkodowanie zasądzone przez sąd to najwyższa jak do tej pory kwota, którą ma zapłacić Fakt. W ciągu dwóch tygodni gazeta ma też zamieścić na swoich łamach przeprosiny. Pamiętam, jak w zeszłym roku przepraszali Joannę Brodzik - aż boję się pomyśleć jak mnie przeproszą ... - powiedziała dla portalu Wirtualnemedia.pl Anna Mucha.

- Nie wiem jeszcze co zrobię z pieniędzmi, ale cieszę się, że sąd nie kazał "Faktowi" przekazanie tej kwoty na cele charytatywne. Wówczas ta gazeta zrobiłaby wszystko, aby pokazać się jako dobroczyńca - twierdzi aktorka.

Dodatkowo sąd zakazał dziennikowi publikowania materiałów na temat życia prywatnego aktorki.

- Do moich znajomych ze środowiska artystycznego, szczególnie tych, którzy poczuli się dotknięci podobnymi publikacjami na swój temat: Odwagi! - apeluje Anna Mucha.

Mucha wróciła niedawno z pobytu w Chinach i Birmie. Obecnie występuje w warszawskim Centrum Artystycznym Montownia w sztuce "Bomba" w reżyserii Macieja Kowalewskiego. Planuje również kontynuację roli Madzi w serialu "M jak miłość". - Powrócę mocnym akcentem - obiecuje. Nowe odcinki z jej udziałem będzie można oglądać od marca na antenie TVP2.