Będzie "Kronika 2"! Znamy szczegóły fabuły

The Playlist / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/B%C4%99dzie+%22Kronika+2%22+Znamy+szczeg%C3%B3%C5%82y+fabu%C5%82y-143403
Będzie "Kronika 2"! Znamy szczegóły fabuły
Jedną z największych niespodzianek filmowych 2012 roku była "Kronika". Od premiery mówiło się o możliwej kontynuacji. Projekt nigdy nie doczekał się realizacji. Teraz jednak jest szansa na "Chronicle 2". Jak ujawnił w rozmowie z magazynem "Forbes" producent John Davis, prace nad filmem trwają w 20th Century Studios.

Pracujemy właśnie nad "Kroniką 2" i myślę, że będzie świetnie. Pracujemy nad nią w Foksie. Będziemy mieli okazję opowiedzieć historię inaczej, z kobiecego punktu widzenia. Akcja rozgrywać się będzie 10 lat po wydarzeniach z Seattle. Poruszymy tematy fake-newsów i tuszowania faktów. Poznamy nowe pokolenie osób, które zdobywają moce. Bohaterkami będą młode kobiety kończące studia.

Davis jednak nie ujawnił, kto stoi za "Chronicle 2". Jest raczej pewne, że nie jest to Josh Trank (reżyser oryginału), który tak bardzo sobie nagrabił w Hollywood, że stracił nawet okazję nakręcenia jednego z filmów osadzonych w świecie Gwiezdnych Wojen. Nie ma też szans na udział w projekcie Maksa Landisa (scenarzysta oryginału), który w 2019 roku został oskarżony przez osiem kobiet o napaść seksualną i psychiczne tortury.