Box Office Świat: "Co w duszy gra" wdrapało się w końcu na szczyt

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Box+Office+%C5%9Awiat%3A+%22Co+w+duszy+gra%22+wdrapa%C5%82o+si%C4%99+w+ko%C5%84cu+na+szczyt-141024
Box Office Świat: "Co w duszy gra" wdrapało się w końcu na szczyt
Po raz pierwszy od miesiąca na szczycie zagranicznego zestawienia box office'u znalazła się produkcja z Ameryki. "Co w duszy gra" dokonało tego dzięki udanym premierom w Rosji (3,3 mln dolarów w cztery dni) i Korei Południowej (3,5 mln dolarów w pięć dni. W przypadku Rosji było to otwarcie lepsze o 78% od tego, jakie uzyskała "Mulan". W przypadku Korei start był o 181% lepszy od "Mulan" i o 164% lepszy niż "Naprzód".

Weekendowe wpływy "Co w duszy gra" szacujemy na 8,8 mln dolarów. Obraz pokazywany jest jednak tylko w 13 krajach, ponieważ w innych kina są zamknięte lub też animację można obejrzeć na Disney+. Łącznie na koncie produkcji jest 71,2 mln dolarów.

Na drugim miejscu wylądowała nowość z Chin, komedia romantyczna "大红包" (Big Red Envelope). Obraz po trzech dniach wyświetlania ma na koncie 7,8 mln dolarów. Jest to pierwszy chiński numer jeden z wynikiem poniżej 10 milionów do połowy listopada, kiedy to "Jin Gang Chuan" (The Scarifice) wygrał z kwotą 9,2 mln dolarów.

Podium kompletuje "Song Ni Yi Duo Xiao Hong Hua" (A Little Red Flower). Obraz zarobił w miniony weekend 6,9 mln dolarów. Dzięki temu łączne wpływy wynoszą już 197,3 mln dolarów.

Oczko niżej niż przed tygodniem wylądował "Chai Dan Zhuan Jia 2" (Shock Wave 2). Widowisko katastroficzne zgarnęło kolejne 6,2 mln dolarów. W sumie zarobiło już 175,6 mln dolarów.

Ubiegłotygodniowy lider - kollywoodzki hit "Master" - prawdopodobnie spadł na piątej miejsce. Oficjalne wyniki filmu nie są na razie znane, ale z pojawiających się w sieci szacunków można wywnioskować, że w weekend zarobił ok. 3,5 mln dolarów. Jego łączne wpływy przekroczyły już 30 milionów dolarów. Większość z tej kwoty (ok. 24 mln) pochodzi z Indii, gdzie w kinach obowiązują radykalne ograniczenia dotyczące liczby sprzedawanych biletów.

Z miejsca piątego na szóste spadła animacja "Wish Dragon". W porównaniu do otwarcia wpływy spadły o 52% i wyniosły 3,4 mln dolarów.

Podobnie jak przed tygodniem siódma lokata należy do "Wen Nuan De Bao Bao" (Warm Hug). Komedia zarobiła kolejne 3 miliony dolarów i łączne wpływy przekroczyły właśnie 120 milionów (obecnie 121,8 mln dolarów).

Na ósmym miejscu zadebiutował dokument "武汉日夜 " (Days and Nights in Wuhan). W ciągu pierwszych trzech dni wyświetlania zarobił 2,4 mln dolarów.

Na dziewiątym miejscu znalazł się największy hit w historii japońskiej kinematografii "Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen" (Demon Slayer The Movie: Mugen Train). Kolejny weekend z rzędu wpływy animacji praktycznie pozostają bez zmiany. Tym razem wyniosły 2,2 mln dolarów. Po 100 dniach wyświetlania tylko w samej Japonii obraz zarobił 348,6 mln dolarów. Kolejne 35 mln pochodzi z innych krajów świata.

Po miesiącu od premiery pierwszą dziesiątkę zamyka "Wonder Woman 1984" z wynikiem 2,1 mln dolarów. Jej łączne zagraniczne wpływy wynoszą 110,3 mln dolarów, a globalne 139,8 mln.
Udostępnij: