Box Office Świat: "Obecność 3" wciąż obecna na pozycji lidera

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Box+Office+%C5%9Awiat%3A+%22Obecno%C5%9B%C4%87+3%22+wci%C4%85%C5%BC+obecna+na+pozycji+lidera-142773
Box Office Świat: "Obecność 3" wciąż obecna na pozycji lidera
W Chinach w poniedziałek obchodzone jest jedno z tradycyjnych świąt narodowych i w związku z tym do tamtejszych kin trafiło sporo nowości. Po raz pierwszy od półtora roku nie miało to jednak wpływu na układ na szczycie naszego zestawienia. Przy braku dużych premier z Hollywood pierwsza trójka pozostała bez zmian w porównaniu z poprzednim weekendem.

Na pozycji lidera utrzymał się horror "Obecność 3: Na rozkaz diabła". Pomógł mu debiut we Francji, gdzie od środy film zarobił 5 milionów dolarów. Jest to otwarcie porównywane do tego, jakie wcześniej zanotowała część druga i wyższe od wszystkich pozostałych tytułów uniwersum. "Obecność 3" zdołała też pokonać w czasie swojego drugiego weekendu debiutujące w Meksyku "Ciche miejsce 2". Było też numerem jeden w Australii, gdzie wynik został wzmocniony za sprawą ponownego otwarcia kin w stanie Victoria.

Ogólnie weekendowe wpływy "Obecności 3: Na rozkaz diabła" szacujemy na 21 milionów dolarów. To oznacza, że poza granicami USA horror zarobił już 68 milionów dolarów. Zaś w skali całego globu przekroczył granicę 100 milionów (obecnie 111,8 mln dolarów).

Numerem dwa pozostała "Cruella", którą obecnie można oglądać w 37 krajach świata, zaliczając 17,6 mln dolarów. Film świetnie poradził sobie w Libanie, gdzie w porównaniu do otwarcia przed tygodniem wpływy wzrosły aż o 168%. (Nie jest to największy wzrost zanotowany w ten weekend. Rekordzista pochodzi z Japonii. To "Shin Evangelion Gekijō-ban :||", którego wpływy wzrosły aż o 1458%).

Najlepszym rynkiem dla "Cruelli" były w ten weekend Chiny z wynikiem 4,5 mln dolarów. To jednak oznacza, że po ośmiu dniach udało się dopiero przekroczyć 10 milionów dolarów. Film nie ma szans na dużo więcej. Obecne prognozy dają mu w Chinach maksymalnie 18 mln dolarów. Łącznie zagraniczne wpływy "Cruelli" wynoszą 73,3 mln dolarów. Po doliczeniu kwoty z Ameryki otrzymujemy 129,3 mln dolarów.

Najniższy stopień podium okupuje "Ciche miejsce 2", którego wpływy szacujemy na 15 milionów dolarów. Film zadebiutował na drugim miejscu w Meksyku (2,3 mln dolarów w cztery dni). Dobry start miał też w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (1,2 mln dolarów w cztery dni). Film wciąż nieźle sprzedaje się m.in. w Wielkiej Brytanii (2,1 mln dolarów). Globalnie "Ciche miejsce 2" zbliża się do granicy 200 milionów dolarów (obecnie 184,8 mln).

Z siódmego miejsca na czwarte awansował "Królik Piotruś 2: Na gigancie". Było to możliwe dzięki premierze w Chinach, gdzie zarobił 7,8 mln dolarów. Weekendowe wpływy z 21 krajów wyniosły 10,7 mln dolarów.

Dopiero na piątym miejscu wylądował najbardziej kasowy w miniony weekend film w Chinach, dramat sportowy "超越" (Never Stop). Film miał premierę w sobotę i w ciągu dwóch dni zgarnął 10,1 mln dolarów.

Pozycją szóstą podzieliły się dwie inne nowości z Chin: młodzieżowy komediodramat "阳光姐妹淘" (Sunny Sisters) i kryminał "热带往事" (Are You Lonesome Tonight?). Oba zarobiły po 6,8 mln dolarów.

Na miejscu ósmy znalazła się japońska animacja "ハロー・ワールド" (Hello World). Obraz trafił na rynek chiński i w ciągu pierwszych trzech dni wyświetlania zarobił 6,3 mln dolarów. Sprzedaje się więc dużo lepiej niż u siebie w kraju, gdzie we wrześniu 2019 zgarnął na dzień dobry nieco ponad 2 miliony dolarów.

Ostatnią pozycję w naszym zestawieniu zajmują "Szybcy i wściekli 9" z wynikiem 6 milionów dolarów. W następnym zestawieniu będzie zapewne wyżej, ponieważ zadebiutuje m.in. w Meksyku, Brazylii i Wielkiej Brytanii.
Udostępnij: