Box Office Świat: "Obecność 3" wystraszyła konkurencję

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Box+Office+%C5%9Awiat%3A+%22Obecno%C5%9B%C4%87+3%22+wystraszy%C5%82a+konkurencj%C4%99-142673
Box Office Świat: "Obecność 3" wystraszyła konkurencję
Hollywoodzkie produkcje coraz mocniej przejmują kontrolę nad światowymi kinami. W miniony weekend najlepszy film nieanglojęzyczny znalazł się dopiero na miejscu piątym.

Liderem okazał się horror "Obecność 3: Na rozkaz diabła". Obraz był co prawda pokazywany w wybranych krajach już przed tygodniem (w naszym zestawieniu zajął ósme miejsce), ale dopiero teraz trafił do szerokiej światowej dystrybucji. Weekendowe wpływy szacujemy na 22,4 mln dolarów.

Trzecia "Obecność" zadebiutowała na pierwszych miejscach w 31 krajach. Najlepiej poradziła sobie w: Meksyku (6,7 mln dolarów w cztery dni), Korei Południowej (3,1 mln w pięć dni), Indonezji (2,2 mln w pięć dni) i Hiszpanii (1,8 mln). Na razie najlepszym rynkiem jest Wielka Brytania, gdzie po 12 dniach horror ma na koncie 7,5 mln dolarów.

Numerem dwa w naszym zestawieniu jest "Cruella" z wynikiem ok. 17,9 mln dolarów. Film zadebiutował na drugim miejscu w Rosji (2,4 mln dolarów w cztery dni). W niedzielę trafił z kolei do kin w Chinach i zarobił tam 1,6 mln dolarów. Prequel "101 dalmatyńczyków" jest obecnie pokazywany w 36 krajach. Jego zagraniczne wpływy wynoszą 43,4 mln dolarów. Po dodaniu wyniku z amerykańskich kin otrzymamy sumę 87,1 mln dolarów.

Podium kompletuje "Ciche miejsce 2" z wpływami w wysokości 17 milionów dolarów. Film zadebiutował w czterech kolejnych krajach (obecnie wyświetlany jest w 16). W trzech z nich był numerem jeden. Są to: Wielka Brytania (5,1 mln dolarów w cztery dni), Rosja (4 mln dolarów w cztery dni) i Polska (245 tys. dolarów). Ogólnie film miał najlepszy weekend w Chinach, gdzie zarobił 6,9 mln dolarów. Jego zagraniczne wpływy wynoszą obecnie 50 milionów, a globalne 138,6 mln dolarów.

Lider sprzed tygodnia - "Szybcy i wściekli 9" - spadł na miejsce czwarte. Widowisko akcji zarobiło w weekend 13,4 mln dolarów, z czego 8,6 mln dolarów pochodzi z Chin. Pozostał tam numerem jeden, a jego wpływy przekroczyły 200 milionów dolarów, co czyni z niego największy kasowy hit amerykański wprowadzony na rynek chiński w czasach pandemii.

Pierwszą nieangielskojęzycznym tytułem w naszym zestawieniu jest anime "スタンドバイミー ドラえもん 2" ("Stand by Me Doraemon 2"). Podczas drugiego weekendu dystrybucji w Chinach film zarobił 7,5 mln dolarów. Łącznie zgarnął tam już ponad 36 milionów dolarów, czyli więcej niż w rodzinnej Japonii.

Z Japonii pochodzi z kolei numer sześć naszego zestawienia. To "Rurōni Kenshin: Saishūshō: Za Biginingu" (Rurouni Kenshin: The Final Chapter - The Beginning), czyli druga część finałowej odsłony ekranizacji popularnej mangi. Obraz zadebiutował w Japonii na pierwszym miejscu i w ciągu trzech pierwszych dni wyświetlania zarobił 5,2 mln dolarów. Jest to gorszy wynik od tego, jaki przed dwoma miesiącami odnotował "Rurōni Kenshin: Saishūshō" (6,6 mln dolarów). Co ciekawe, ta część jest obecnie w Japonii numerem dwa z weekendowymi wpływami nieco powyżej miliona dolarów (łącznie ma na koncie już ponad 31 mln dolarów).

Oczko niżej w porównaniu z ubiegłym tygodniu znalazła się familijna produkcja "Królik Piotruś 2: Na gigancie". Weekendowe wpływy wyniosły ok. 4 milionów dolarów.

Na miejscu ósmy wylądował kasowy hit z Chin "Xuan Ya Shi Shang" (Cliff Walkers). Film stracił tylko 24% w porównaniu z poprzednim weekendem i zarobił 3,2 mln dolarów. Jego łączne wpływy wynoszą obecnie 178,4 mln dolarów.

Numerem dziewięć jest w tym tygodniu akcyjniak "Jeden gniewny człowiek" z kwotą 2,7 mln dolarów.

Pierwszą dziesiątkę kompletuje romans z Chin "Wo Yao Wo Men Zai Yi Qi" (Love Will Tear Us Apart) z wynikiem 2,5 mln dolarów.
Udostępnij: