Box Office Świat: "Scooby-Doo!" niespodziewanie numerem 1

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Box+Office+%C5%9Awiat%3A+%22Scooby-Doo+%22+niespodziewanie+numerem+1-138518
Box Office Świat: "Scooby-Doo!" niespodziewanie numerem 1
W światowym zestawieniu box office'u mamy miłą odmianę. Po tygodniach dominacji azjatyckich tytułów na szczycie naszego zestawienia znalazła się hollywoodzka produkcja "Scooby-Doo!". Jest to jednak wyjątek od reguły. Już wiadomo, że w kolejnym zestawieniu na szczycie znajdzie się koreański film "Ban-do" (Peninsula), czyli sequel/spin-off hitu sprzed czterech lat "Zombie express". Według pierwszych doniesień tylko w środę obraz zarobił w Korei Południowej 1,9 mln dolarów.

Tymczasem najlepszy film w naszym zestawieniu box office'u zarobił w weekend 1,4 mln dolarów (1,8 mln w pięć dni). To animacja Warner Bros. "Scooby-Doo!", która pojawiła się w pięciu krajach. Najlepsze wyniki osiągnęła we Francji (900 tys. dolarów w pięć dni, co nie wystarczyło tam do zajęcia pierwszego miejsca) i w Holandii (319 tys. dolarów, gdzie był numerem jeden).

Na drugim miejscu w naszym zestawieniu wylądowała koreańska pandemiczna opowieść "#sal-a-iss-da" (#Alive"). W miniony weekend film wciąż dystansował konkurencję u siebie w kraju zarabiając kolejne 959 tys. dolarów. Łączne wpływy zbliżają się już do 13 milionów dolarów. Wszystko to zarobione w niespełna miesiąc w czasach, kiedy koronawirus wciąż sieje chaos w różnych częściach świata.

Najprawdopodobniej na trzecim miejscy w naszym zestawieniu znalazła się francuska nowość "Tout simplement noir". Weekendowe wpływy szacujemy na 780 tys. dolarów, a od premiery w środę na 1,3 mln dolarów.

Niestety nie znamy dokładnych danych z Japonii. Zachodnie media podają tylko wyniki amerykańskich filmów. Biorąc pod uwagę fakt, że "Niewidzialny człowiek", który zajął piąte miejsce, na otwarcie zarobił 431 tys. dolarów, to spokojnie możemy przyjąć, że grubo powyżej pół miliona dolarów w weekend zarobiły: "Spirited Away: W krainie Bogów" (ponownie numer jeden z Japonii, przed tygodniem 868 tys. dolarów tylko w sobotą i niedzielę), "Księżniczka Mononoke" i "Nausicaä z Doliny Wiatru".

Na czwartym miejscu japońskiego box office'u pojawiła się nowość, komedia "Watashi Ga Motete Dosunda" o licealistce z nadwagą, która jest fujoshi (fanką homoseksualnych romansów). Kiedy jej ukochana postać zostaje zabita, jest tak zrozpaczona, że przestaje jeść. Wkrótce robi się szczupła i o jej względy zaczynają ubiegać najprzystojniejsi chłopcy ze szkoły...