Box Office Świat: "Spider-Man" wraca na pozycję lidera

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Box+Office+%C5%9Awiat%3A+%22Spider-Man%22+wraca+na+pozycj%C4%99+lidera-145092
Box Office Świat: "Spider-Man" wraca na pozycję lidera
Chiński szturm na światowy box office okazał się krótkotrwały i już po tygodniu na pozycję lidera powrócił "Spider-Man: Bez drogi do domu". Wszystkie chińskie nowości dość szybko straciły widzów.

"Spider-Man: Bez drogi do domu" ósmym największym hitem w historii kinaPowrót na pozycję lidera "Spider-Man: Bez drogi do domu" zawdzięcza świetnemu startowi w Japonii. Komiksowe widowisko pobiło rekord styczniowego otwarcia (950 mln jenów w sobotę i niedzielę, poprzedni rekord wynosił 633 mln jenów). W sumie film zgarnął tam 12,5 mln dolarów (choć Sony jako wynik podaje na razie 11,8 mln dolarów).

Dzięki temu weekendowe wpływy minimalnie ale jednak wzrosły w porównaniu do ubiegłego tygodnia i wyniosły 63,9 mln dolarów. To oznacza, że poza granicami USA "Spider-Man: Bez drogi do domu" zarobił 867,5 mln dolarów. Globalne wpływy wynoszą więc 1,53 mld dolarów, co daje ósme miejsce na liście największych kasowych przebojów wszech czasów. Aby pokonać siódmego "Króla lwa" film potrzebuje dalszych 118 milionów dolarów.


Box office świat: Pozostałe filmy w zestawieniuZ szóstego miejsca przed tygodniem na drugie w najnowszym zestawieniu awansowała animacja studia Universal "Sing 2". Weekendowe wpływy szacujemy na 16,1 mln dolarów. Film w minionym tygodniu trafił do kin w Korei Południowej (2,2 mln dolarów w pięć dni) i Brazylii (1,4 mln dolarów w cztery dni). Obecnie animacja pokazywana jest w 54 krajach świata, w których zarobiła 81,8 mln dolarów.

Mocno w górę poszedł również "King's Man: Pierwsza misja", który debiutował m.in. w Niemczech, Australii, Włoszech i Brazylii. Jedynym wartym odnotowania debiutem były Niemcy z wynikiem 1,6 mln dolarów. Weekendowe wpływy szacujemy na 11,5 mln dolarów, a w sumie poza granicami USA film zarobił 49,2 mln dolarów.

Dopiero na czwartym miejscu wylądował numer jeden ubiegłotygodniowego zestawienia, "Chuan Guo Han Dong Yong Bao Ni" (Embrace Again). Film zanotował szokujący spadek w wysokości 87% i zarobił już tylko 11 milionów dolarów. W sumie na jego koncie jest jednak aż 120,1 mln dolarów.

Piąte miejsce przypadło akcyjniakowi z Hongkongu "G Feng Bao" (G Storm). Ten film w porównaniu do otwarcia stracił prawie 83% i zarobił tylko 9 milionów dolarów. Łączne wpływy wynoszą jednak 80,4 mln dolarów.

Na szóstym miejscu znalazła się kolejna chińska nowość sprzed tygodnia, kostiumowa komedia "Li Mao Huan Tai Zi" (Another Me). W tym przypadku spadek był skromniejszy, bo wyniósł "tylko" 70%. Weekendowe wpływy to 8,4 mln dolarów. Po dziewięciu dniach w kinach na jego koncie jest 53,9 mln dolarów.

Siódma lokata należy do widowiska sf "Matrix: Zmartwychwstania". Według Warner Bros. film zarobił w 76 krajach 7,7 mln dolarów. Dzięki temu zagraniczne wpływy filmu wzrosły do 90,2 mln dolarów.

Na ósmej lokacie wylądowała wciąż świetnie sprzedająca się japońska animacja "Jujutsu Kaisen 0". Tym razem film zarobił 6,9 mln dolarów. Łączne wpływy wynoszą 68,3 mln dolarów. Porównując 17-dniowe wyniki wszystkich filmów wprowadzonych kiedykolwiek w Japonii, jest numerem dwa. Tylko "Demon Slayer" na tym etapie miał (dużo) lepsze zarobki.

Zestawienie zamyka disnejowska animacja "Nasze magiczne Encanto" z wynikiem 5,8 mln dolarów. Film jest pierwszą w tym roku hollywoodzką produkcją, która trafiła na ekrany chińskich kin. Niestety tamtejsza widownia nie zachwyciła się latynoskimi klimatami. Animacja debiutowała tam z wynikiem 3,2 mln dolarów.