Box Office Świat: "Szybcy i wściekli 9" wracają na szczyt

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Box+Office+%C5%9Awiat%3A+%22Szybcy+i+w%C5%9Bciekli+9%22+wracaj%C4%85+na+szczyt-142859
Box Office Świat: "Szybcy i wściekli 9" wracają na szczyt
Przed tygodniem "Szybcy i wściekli 9" zajmowali w naszym zestawieniu dziewiątą lokatę. Teraz powrócili na szczyt za sprawą debiutu w 13 krajach. Weekendowe wpływy szacujemy na 15,4 mln dolarów. Dzięki temu łącznie na koncie widowiska jest już prawie 300 milionów dolarów, a póki co film pokazywany jest w 23 krajach.

Wszędzie, gdzie "Szybcy i wściekli 9" mieli teraz swoją premierę, zajęli pierwsze miejsce. Najlepszym rynkiem okazała się Australia, gdzie w ciągu czterech dni (plus pokazy przedpremierowe) zgarnęli 6,6 mln dolarów. W ciągu pięciu dni w Indonezji widowisko zarobiło 3,6 mln dolarów, a po czterech dniach na Ukrainie ma 1,5 mln dolarów. W Izraelu obraz zanotował czwarty najlepszy wynik dnia otwarcia w historii i na koniec tygodnia miał tam 1,5 mln dolarów.

Z miejsca trzeciego na drugie awansowało "Ciche miejsce 2". Weekendowe wpływy szacujemy na 13,8 mln dolarów. Obraz świetnie poradził sobie w Korei Południowej, gdzie w pięć dni zarobił 3,4 mln dolarów. Z kolei fatalnie wystartował w Japonii. W weekend zajął dopiero szóste miejsce, a po trzech dniach wyświetlania ma na koncie 1,1 mln dolarów. We Francji i Hiszpanii zadebiutował na drugich miejscach zarabiając odpowiednio 1,6 i 0,8 mln dolarów. "Ciche miejsce 2" jest o krok od przekroczenia granicy 100 milionów dolarów. Obecnie wpływy z 45 krajów wynoszą 96,7 mln dolarów.

Z miejsca pierwszego na trzecie spadł horror "Obecność 3: Na rozkaz diabła". Weekendowe wpływy szacujemy na 12,4 mln dolarów. Obraz nie miał żadnej dużej premiery w minionym tygodniu. Najlepszym rynkiem była Francja, gdzie zanotował niezbyt duży spadek i utrzymał pozycję lidera.

Również dwa oczka niżej znalazła się "Cruella". I w tym przypadku nie mamy do czynienia z premierą w żadnym dużym kraju. To dlatego weekendowe wpływy szacowane są na 11,9 mln dolarów. Warto jednak zauważyć, że w wielu krajach produkcja Disneya notuje minimalne spadki, np. w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii o 5%, Brazylii o 15%, a Korei Południowej o 18%. I w tym przypadku jesteśmy o krok od osiągnięcia granicy 100 milionów dolarów zagranicznych wpływów. Obecnie na koncie filmu jest 95,2 mln dolarów.

Najwyżej notowaną nowością tygodnia jest chiński dramat sportowy "了不起的老爸" (On Your Mark). Film w ciągu pierwszych trzech dni wyświetlania zarobił 8,7 mln dolarów. W Chinach wystarczyło to do zajęcia pierwszego miejsca.

Tuż za nim znalazł się melodramat "Dang Nan Ren Lian Ai Shi" (Man In Love). Film miał drugi weekend lepszy od otwarcia zarabiając 6,1 mln dolarów, co stanowi wzrost o 40%.

Spadek z czwartego miejsca na siódme zanotował "Królik Piotruś 2: Na gigancie". Jego weekendowe wpływy to 6 milionów dolarów. Z tego 3,8 mln pochodzi z drugiego weekendu w Chinach. Obecnie zagraniczne wpływy tej familijnej komedii wynoszą 70,5 mln dolarów.

Na ósmy miejscu wylądowała hollywoodzka nowość "Bodyguard i żona zawodowca". Weekendowe wpływy szacujemy na 5,1 mln dolarów. Ponieważ jednak w niektórych krajach film pokazywany jest już od początku tygodnia, to łącznie jego zagraniczne wpływy wynoszą 7,8 mln dolarów. Na razie najlepszymi rynkami są: Wielka Brytania (2,2, mln dolarów), Bliski Wschód (2,1 mln), Australia (1,9 mln) i Rosja 1,1 mln.

Na dziewiątym miejscu znalazła się kolejna chińska premiera - film biograficzny "守岛人" (Island Keeper). Obraz w ciągu pierwszych trzech dni wyświetlania zarobił 4,7 mln dolarów.

Pierwszą dziesiątkę kompletuje najnowsza produkcja Pixara "Luca". Weekendowe wpływy szacujemy na 4,4 mln dolarów. Ponieważ w niektórych krajach animacja wyświetlana jest od środy, to łącznie na koncie ma 5 milionów dolarów. Najlepszymi rynkami były: Rosja (1,9 mln dolarów w cztery dni) i Korea Południowa (1,1 mln dolarów w pięć dni).
Udostępnij: