Box Office Świat: "Szybcy i wściekli 9" znów są najlepsi

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Box+Office+%C5%9Awiat%3A+%22Szybcy+i+w%C5%9Bciekli+9%22+zn%C3%B3w+s%C4%85+najlepsi-143037
Box Office Świat: "Szybcy i wściekli 9" znów są najlepsi
Po raz kolejny w zagranicznym zestawieniu box office'u triumfy święci widowisko Justina Lina "Szybcy i wściekli 9". Tym razem jednak zwycięstwo nie przyszło łatwo. Pomogła jednak premiera w pięciu krajach, w tym w Hiszpanii, gdzie film pobił rekord pandemicznego otwarcia.

Weekendowe wpływy "Szybkich i wściekłych 9" szacowane są na 23,8 mln dolarów. A to oznacza, że zagraniczne wpływy wynoszą już 374,4 mln dolarów. Po doliczeniu do tego kwoty z Ameryki otrzymujemy 491,5 mln dolarów. Tym samym w poniedziałek "Szybcy i wściekli 9" staną się pierwszą hollywoodzką premierą tego i poprzedniego roku, której globalny wynik przekroczy granicę pół miliarda dolarów.

Ostro deptał akcyjniakowi po piętach propagandowy dramat z Chin "1921". Film powstał z okazji stulecia Komunistycznej Partii Chin i w ciągu pierwszych trzech dni regularnych pokazów zarobił 21,4 mln dolarów. Wraz z pokazami przedpremierowymi na jego koncie jest już 45,6 mln dolarów.

Niespodziewanie na podium wskoczył "Piotruś Królik 2: Na gigancie", którego weekendowe wpływy szacowane są na 9,2 mln dolarów. Obraz pokazywany jest w 37 krajach i w większości z nich notuje bardzo niskie spadki. Wszystko wskazuje na to, że w tym tygodniu zagraniczne wpływy mogą przekroczyć granicę 100 milionów dolarów.

Minimalnie słabiej poradziła sobie "Cruella". I w tym przypadku w większości krajów spadki były niewielkie, a w Korei Południowej udało się zanotować nawet wzrost sprzedaży o 25%. Weekendowe wpływy wyniosły 9 milionów dolarów. Dzięki temu globalnie udało się przekroczyć granicę 200 milionów (obecnie 204,4 mln dolarów).

Na piątym miejscu znalazł się kolejny film wprowadzony z okazji święta chińskich komunistów. "Ge Ming Zhe" (The Pioneer) jest opowieścią o ostatnich dniach życia Li Dazhao, marksisty i współzałożyciela Komunistycznej Partii Chin, który został rozstrzelany w kwietniu 1927. Weekendowe wpływy filmu wynoszą 8,3 mln dolarów. Ponieważ jednak premiera miała miejsce w czwartek, to łącznie na koncie jest 10,8 mln dolarów.

Na szóstym miejscu znalazło się widowisko "Godzilla vs. Kong". Pełne wyniki nie są znane, ale wynoszą więcej niż 6,9 mln dolarów. Film trafił do kin w Japonii, gdzie w ciągu pierwszych trzech dni wyświetlania zgarnął 5,6 mln dolarów. Trafił również do Niemiec, gdzie zarobił 1,3 mln dolarów.

O siódme miejsce walczą dwa horrory: "Ciche miejsce 2" i "Obecność 3: Na rozkaz diabła". Na razie lepiej prezentuje się ten pierwszy mając według szacunków 6,3 mln dolarów. Najnowsza odsłona przygód Warrenów zgarnęła 6 milionów dolarów.

Ostatnią pozycję w naszym zestawieniu zajmuje komedia akcji "Bodyguard i żona zawodowca", której wpływy szacowane są na 5,5 mln dolarów.