David Letterman powraca do telewizji ze scenarzystami

Reuters / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/David+Letterman+powraca+do+telewizji+ze+scenarzystami-39753
CBS jako jedyna stacja telewizyjna będzie miała świeże i zabawne wieczorne programy rozrywkowe. Producent show Davida Lettermana i Craiga Fergusona doszedł właśnie do porozumienia ze strajkującymi scenarzystami.

WGA i WorldWide Pants nie przedstawili szczegółów umowy, lecz scenarzyści stwierdzili, że rozwiązane zostały w niej wszystkie kwestie sporne, w tym przede wszystkim odpłatność za wykorzystywanie materiałów w Internecie. Dzięki temu Letterman i Ferguson będą mieli co dziennie napisaną całą listę zabawnych monologów, które stanowią zawsze bardzo ważny element nadawanych późnym wieczorem programów typu talk-show.

W ten sposób CBS pobije konkurencję, gdyż żadna inna stacja nie może pochwalić się podobnym sukcesem w rozmowach ze scenarzystami. Mało jest jednak optymistów, którzy po tej umowie wnioskowałoby, że strajk powoli dobiega końca.